• Неодамнешно
Дигитални Salinity Метар Дигитални Salinity Тестер за Солена Вода,Мултифункционални Преносни Salinity Метар, LCD заднинско Осветлување Дигитални Salinity Тестер со Монтажни Сонда,

Дигитални Salinity Метар Дигитални Salinity Тестер за Солена Вода,Мултифункционални Преносни Salinity Метар,

Buyers rating:
DEN 1968.00

Количина на стоки

Вода TDS детекција : TDS вредност претставува збир растворливите цврсти содржина Во Вода.TDS вредност е низок, што укажува на solubility на тешки метални јони во вода.LCD заднинско Осветлување : нема потреба да се грижите за гледањето прикажана вредност ако светлината не е доволно.На salinity метар карактеристики зелена позадинско осветлување на LCD да ви помогне да се види на мерење на резултати, јасно е дека во секоја ситуација.Монтажни Сонда Дизајн : спречите случајно оштетување на истрагата и да се зголеми замена цена, лесно да го замени на сонда со себе.Професионални Писмен Тест Salinity Метар : писмен тест salinity метар е дизајниран за on-сајт или поле за работа.Тоа може да се прикаже salinity вредноста и температурата вредност во исто време, и може да се измери квалитетот на водата и salinity ефикасно и точно.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.Saltimeter може да го тестира salinity вредност на храната, заштита на човековото здравје, соодветна доза на salinity вредност за човековото тело е 0.900%за откривање на сол содржина на маса сол, солена вода езерцето, кои риба pond Specification : Име на Производ : Висока прецизност salinity meter Material : висок квалитет material EC : 0 - 10000us/cm/10.01-19.99 ms/cm/20.1 -400ms/cm Salinity : 0-10000ppm/10.1-200.0 ppt/0.00~25.00%TDS : 0-10000ppm/10.1-200.0 ppt Temperature : 0.1-60.0°C/32.0-140°FPH : 0.01-14.00 p HORP : 0- ±999mv SG : 1.000-1.222 Пакување листа : 1 * дигитален salinity meter Your задоволство е нашата единствена желба.Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте не да дознаете за нашите производи, или можете да контактирате со нас.

Карактеристики на стоката

Product Name:
High-precision salinity meter
Material:
high quality material
EC:
0- 10000us/cm/10.01-19.99ms/cm/20.1 -400ms/cm
Salinity:
0-10000ppm/10.1-200.0ppt/0.00~25.00%
TDS:
0-10000ppm/10.1-200.0ppt
Temperature:
0.1-60.0°C/32.0-140°F
PH:
0.01-14.00pH
ORP:
0- ±999mv
SG:
1.000-1.222
Packing list:
1 * digital salinity meter :
Your satisfaction is our only wish. If you have any questions about our products, you can contact us to learn about our products, or you can contact us :

Купувачи како што сакаат

AMDHZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

AMDHZ Прецизни Квалитетот на Водата Тест Пенкало, PH, ЕК и Temp Вода Тестер, за Градината, Дома Аквариум Лабораторија,

ШИРОКА УПОТРЕБА : Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс

DEN 2068.80
PH Метар за Дигитални Ph Тестер 0.01 PH Точноста на Квалитетот на Водата Тестер за Полнење за апарати за Домаќинство
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

PH Метар за Дигитални Ph Тестер 0.01 PH Точноста на Квалитетот на Водата Тестер за Полнење за апарати за Домаќинство

1.Лесен За Користење : Ова ph метар е фабрика калибриран.вклучување на прекинувачот,се стави на сондата во

DEN 287.04