• Неодамнешно
Професионални Веѓа Пинцети Сет, 4Pcs Розово Злато Нерѓосувачки Челик Коса Совет Tweezer Веѓа Коса Смена Шминка Алатка

Професионални Веѓа Пинцети Сет, 4Pcs Розово Злато Нерѓосувачки Челик Коса Совет Tweezer Веѓа Коса Смена Шминка

Buyers rating:
DEN 254.16

Количина на стоки

? ПРЕМИЈА ОД НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ?Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, кои се цврсти и издржливи.најдобрите материјал за висок квалитет и прецизност пинцети од овој тип.Тие ќе не ' рѓа, ги кородираат, или оцрни, лесен за чистење.Овие пинцети се не-магнетни.Со голема сила и добра флексибилност, тој е безбеден и лесен за употреба. ?КОМПЛЕТЕН СЕТ ?Сетот содржи 4 различни помош на пинцета.Рамен, Аглеста, Укажа и Коса пинцети за секој можен треба.Вклучува чување торбичка за чување помош на пинцета кога не е во употреба. ?ЕФИКАСНО ДА РАБОТИ ?Лесна затворање на секој пинцети совет кој може да го дофати и да се повлече од мали косата лесно и без никаков напор.Дозволите за прецизност отстранување на веѓа и лицето коса без лузни вашиот мазна кожа. ?КВАЛИТЕТ КОЈ ТРАЕ ЦЕЛ ЖИВОТ ?Нерѓосувачки челик коса совет дизајн кој е издржлив и лесен за чистење.Вие никогаш не ќе треба уште еден пар на помош на пинцета. ?ШИРОК СПЕКТАР НА АПЛИКАЦИИ ?Вклучувајќи производство, истражување и развој, накит одлуки, уметности и занаети, медицински и лабораториски работа, и прецизност козметички отстранување на влакна.Само во право за хоби и домашни поправки.Се фатил за оваа фино направена комплет секој пат кога ќе треба помош на пинцета.Карактеристики : Овие пинцети се направени на премија од не 'рѓосувачки челик кој е анти-' рѓа и отпорен на корозија за трајни и долго време се користи.Ергономски различни Дизајн : со коса, рамни и acuate совет дизајн за различни шминка барања.Ефикасно работење : Лесна затворање на секој пинцети совет кој може да го дофати и да се повлече од мали косата лесно и без никаков напор.Дозволите за прецизност отстранување на веѓа и лицето коса без лузни вашиот мазна кожа.За повеќекратна употреба : Лесни и малата големина за преносни носат за време на патување или бизнис патување.Беспрекорна изработка го прави да биде еден убав подарок за убавина љубовници.Спецификација : Предмет Тип : Пинцети Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Објект Боја : Злато се Зголеми Количеството : 4pcs / set Пакет се Вклучуваат : 1 * Сет на Пинцети (4pcs).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Пресврт N Roll Пинцети - Портокал
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пресврт N Roll Пинцети - Портокал

Нежно и ефикасно ги отстранува лицето коса во коренот.Специјален дизајн овозможува употреба во текот ш�

DEN 287.28
Нерѓосувачки Челик Веѓа Пинцети Отстранување на Влакна Пинцети за Жените и Мажите Стручна помош на пинцета за
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Нерѓосувачки Челик Веѓа Пинцети Отстранување на Влакна Пинцети за Жените и Мажите Стручна помош на пинцета за

Издржлив Материјал : Ова пинцети сет се состои од високо квалитетни нерѓосувачки челик со висока темпер

DEN 1195.20
WGGTX Пинцети Веѓа Пинцети Нерѓосувачки Челик Коса Совет Отстранување на Влакна Веѓа Tweezer Шминка Алатка Подарок
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

WGGTX Пинцети Веѓа Пинцети Нерѓосувачки Челик Коса Совет Отстранување на Влакна Веѓа Tweezer Шминка Алатка Подарок

Овој мултифункционален пинцети има совршено подреден во средина наклонети совет и зголемена грчевито �

DEN 1927.20
Diva Tweeze Модел Бр. TW1003J - Џеј
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Diva Tweeze Модел Бр. TW1003J - Џеј

Diva Tweeze Модел Бр.TW1003 J Џеј : Купи J Д козметички Производи Пинцети Дива Tweeze : Хируршко одделение од нерѓосу

DEN 160.56