• Неодамнешно
ЛЕ TAUCI Керамички Пита Тави за Печење, 9 Инчи Пита Плоча за Apple Pie, Круг тави, 36 Унца Длабок Сад Пита Пан, Сет од 2, Бела

ЛЕ TAUCI Керамички Пита Тави за Печење, 9 Инчи Пита Плоча за Apple Pie, Круг тави, 36 Унца Длабок Сад Пита Пан,

Buyers rating:
DEN 719.76

Количина на стоки

【Разноврсна Сад Ќе Вреди】9 инчи во дијаметар, 1.7-инчен во висина.Нашите fluted stoneware пита антена не само за домашна печење овошје пити, готвење пити, чипс, quiches, но исто така одговара на редовни 9-инчен пита кора купи во самопослуга.Така можете да зачувувате време се подготвува пита!. 【Бран Работ Дизајн】- Дали сте правење на quiche apple pie или Lorena, на fluted rim го прави лесно да се crimp надолу колачот тесто за една прекрасна кора.Широк, fluted rim го подобрува вашиот зафат на оваа високо-перформанси пита пан и двојки како водич за правење crusts. 【Керамика Е Поздрав Избор Од Метал Bakeware】На керамички пита антена воздигнува печење пита од обичните на уметноста како што се дистрибуира рамномерно на топлина за време на печење.Трајни производи за секојдневна употреба.Високо отпорни глазура не се апсорбира храната мириси или вкусови. 【МИКРОБРАНОВА, ФУРНА, машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО】Користат топлинска-безбедно керамички & одделение На порцелан , хопот доброволно во вашиот замрзнувач, микробранова печка и фурна безбедно до 482°F. Споредуваат со други производи, тие не можат да се натпреваруваат во однос на квалитетот, бидејќи нивните AB одделение порцелански има многу недостатоци. 【Се ПЕЧЕ РАМНОМЕРНО СО РАМЕН ВРВ】им Овозможува дури и на топлината за да се обезбеди дури и за печење за секој фурна безбедно тави.Ќе добиете убаво хрупкави & крцкава надвор и влажна нежна текстура внатре.Здраво, здраво, мис Американска пита : оваа лесна пита плоча ни водење на кабинетот за нашиот возен pin.ЗОШТО ДА ГО ОДБЕРЕТЕ НАС?✔Одлична за печење.Широк, fluted rim го подобрува вашиот зафат на оваа високо-перформанси пита пан и двојки како водич за правење crusts. ✔Трајни високо-квалитетни калено керамички дури и за греење.Отпорен на дамки и не се апсорбира храната мириси или вкусови. ✔Машина за миење садови, ладилник, микробранова печка и загреана-фурна безбедно. ✔УБАВО ГОЛЕМИНА И ДЛАБОЧИНА.Многу убава за да им служи на рерната на табелата.Со атрактивен изглед и работи добро. ✔Пластовидно.Едноставно куп нив во вашиот кабинет и ќе бидете во можност да управуваат со вашата кујна простор мудро без никаков напор. ✔Внимателно и спакувани за да се избегне кршење на за време на испорака. ✔Одличен подарок избор за housewarmings, свадби, Ден на Мајката, Таткото Ден или дури и Божиќ!ПРЕТПАЗЛИВОСТ Сите керамика може да попуштат ако изложени на ненадејни промени во температурата, без оглед на тоа колку е силна тие се.Ве молиме не го стави директно во рерна или микробранова по земањето надвор од фрижидер.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

DEI Лимон Бакнеж Пита Пан, 11.22 dx1.97, Mulitcolor
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

DEI Лимон Бакнеж Пита Пан, 11.22 dx1.97, Mulitcolor

Мерки околу 11" Дијаметар.Направени од убаво стокмено керамички.Рака мие предложи.Вкусен рецепт вклучен

DEN 718.80