• Неодамнешно
RWM Casters VersaTrac 27 Серија Плоча Рициново, Крути, Уретан на Полипропилен Тркала, Топката Лого, 300 кг Капацитет, 5 Тркало Кол, 1-1/4 Тркало Ширина, 6-5/16 Mount Висина, 3-3/4 Плоча Должи

RWM Casters VersaTrac 27 Серија Плоча Рициново, Крути, Уретан на Полипропилен Тркала, Топката Лого, 300 кг Капацитет,

Buyers rating:
DEN 262.80

Количина на стоки

6-5/16" вкупна висина, 1-5/16" вртливата олово, 300lbs капацитет. 5 x 1-1/4" уретан полипропилен тркала со топка имајќи. 1-3/4" x 2-7/8" гром дупка проред за 5/16" дијаметар завртки.Две комплетно 2.75 mm заштитените топлина третираат raceways, која го спречува brinelling, се обезбедува подобрување на вртливата акција и се протега услуга живот обезбедени со 1/2" кол kingpin за зголемување на вртливата сила.Светла цинк галвански се заврши за да се заштити од корозија.На Versa Trac 27 Серија Casters да обезбедат решенија за широк спектар на институционалните рициново и индустриски рициново тркала апликации.Оваа светлина - на среден должност рициново е достапна во повеќе стилови и големини.Тоа е понудени во голем број на врвот на плочи и матични избори и е достапна со девет стандард тркала комбинации.На Versa Trac 27 Серија Рициново е издржлива и сигурен рициново кој екстра дебели материјал во горниот плоча, јарем и raceways.На Versa Trac 27 Рициново е термички обработено за подолг живот и станува стандард со метална прашина shield.Оваа светлина - на среден должност рициново серија обезбедува врвна вредност на многу конкурентни цени.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

RZDEAL 2 ПАРЧИЊА Универзална Рициново Матични 360 Степен Ротација Месинг Тешки Тркала Хардвер Подвижен за Багажникот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

RZDEAL 2 ПАРЧИЊА Универзална Рициново Матични 360 Степен Ротација Месинг Тешки Тркала Хардвер Подвижен за Багажникот

Материјал : месинг.Боја : светло злато.Доаѓаат со screwss,лесно да се инсталира.Можете да видите детални дим�

DEN 1248.00