• Неодамнешно
Џош е Жаби ABG Микс Тропски Растенија Почвата & Терариум Vivarium Супстрат (4 Четвртиот/1 Галон)

Џош е Жаби ABG Микс Тропски Растенија Почвата & Терариум Vivarium Супстрат (4 Четвртиот/1 Галон)

Buyers rating:
DEN 181.92

Количина на стоки

РАСТЕНИЈА НАПРЕДУВА : Рецепт од Атланта Ботанички Градини докажано со децении да се сместат голем број на растенија, особено tropicals и houseplants.ДОЛГОТРАЈНИ : Специјално дизајнирани да го прекине, полека, што го прави одличен за употреба во terrariums/vivariums.БИО-ИЗБАЛАНСИРАН : Секоја од повеќе состојки во овој прецизни микс поддршка балансирана екосистем.ОДЛИЧЕН ЗА CULTURING : Одлична за springtails, isopods, и други слични инсекти.Содржината може да бидат помешани или мешани по пристигнувањето, ве молиме да се меша пред додавање на куќиште.Пред се меша торба пред додавање на ABG Микс на терариум.Влажна подлога пред да го користите за почиста се движи, на влага помага да се намали на прашина.Кога се користи во vivarium со лажни дното, бидете сигурни дека водата во долниот никогаш не се крева нагоре минатото супстрат бариера и ABG микс, како што тоа брзо ќе резултира со заситени, sopping влажни хаос дека е нездрава и за растенија и животни.Anerobic бактериите брзо може да се одржи во овие услови.На современото живеење vivarium може да изгледа комплицирано – повеќето збунувачки дел се она што е традиционално не фокус : на пониските слоеви.Различни материјали се користат како подлога со цел да се обезбеди клима која ги промовира и на здравјето на растенијата и жаби.ABG Микс работи најдобро кога се користи во комбинација со Лажни Дното, Супстрат Бариера, Sphagnum Мос, и Лист Ѓубре.Растенија во vivarium помогне да се носат влага од пониските делови на резервоарот на воздушниот простор на vivarium.Тие, исто така, создаде кислород и да помогне да се срушат на отпад во резервоарот.Можеби најважната цел тие служат во vivarium е да обезбеди места за криење и да ви помогне да донесе природни чувствуваат на резервоар за жителите.Имаме Растенијата колекции за најчестите vivarium големини!.Microfauna се мали инсекти кои се исчисти отпадот, мртвите растителна материја, и мувла во vivarium.Заеднички microfauna вклучуваат Springtails и Бело Џуџе Isopods.По овозможи растенија и microfuana популации, воспоставување, на vivarium е подготвена за Стрела Жаби, или други жители кои сакаат ниска вентилација и висока влажност.Joshs Жаби Биоактивни Бустер е одличен начин да ги забрза велосипедизмот процес!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат