• Неодамнешно
Професионални Тврдо Казанџии Clapper Quilting Поими. Quilters Притискање и Цвест Изедначување Алатка за Креирање Јасни, Рамни Чини за Шиење, Quilting, и Вез.

Професионални Тврдо Казанџии Clapper Quilting Поими. Quilters Притискање и Цвест Изедначување Алатка за Креирање

Buyers rating:
DEN 575.76

Количина на стоки

★ Ова тврдо казанџии clapper има направено пареа пеглање ткаенина огради јасни и остри!Зема влага од ткаенина и дава јасни споеви.За quilting и други шиење проекти тоа е непроценливо.победи начин да железо браздата на панталони. ★ У никогаш не ќе сакаат да се шие без мојот clapper корисна повторно.Каква разлика прави за притискање на шевовите.Оваа clapper Обезбедува солидна браздата на мојот проекти за шиење и кога пеглање облека во целина. ★ Wow!Исклучителен квалитет дрвени предмети и изработка!!Изшкуркан мазна и убаво тежина!Еден неверојатно корисни притискање алатка!Јас сум бил шиење сè, од A-Z за скоро 50 години.Оваа алатка е време чувар и го спречува оштетувањето на ткаенина проекти за кои е потребно многу на манипулација e.г.скроена облека за да тапацир ткаенина дома décor предмети. ★ Ова хем го прави многу полесно да железо мојата облека проекти.Тоа особено помага пеглање мазна necklines, рамената, и на ракавите. ★ Го додадете ова за снабдување на шиење алатки, дрво е со добар квалитет.Таа работи добро кога притискање на ткаенини.Ќе ви се допадне имајќи го ова во вашиот шиење алатка кутија. ★ Направени од САД на Возраст од буковата !★ ★ Содржи природни здив, што е многу добар за текстил складирање.★ ★ Екстра Голем 25 СМ * 8 СМ * 4.5 CM★ убаво парче дрво.Навистина помага со пеглање.Произведува јасни, професионални резултати.Тоа навистина работи и за добивање ватенка блок чини многу рамна, но функционира одлично за само за било шиење проект.Оваа мала човек е одлична за изедначување UR шевовите еднаш У притиснете на нив.★ Оваа цвест тек е убав прилог за пеглање соба, тоа функционира одлично на пеглање шевовите за ракавите и кукла облека.Тоа го прави многу полесно да се чини да железо се отвори без creasing ракавот.★ Како е clapper користи?★ Оваа алатка е направена со љубов и прецизност.Тоа е секој шивачка сон.Тешки доволно да се користи како clapper, од една страна и тесен е доволно за да го отворите/press жица надоместок рамни или на работ.Мазен и здрав!Достоен на секој денар, долготрајни алатка.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Вешта Поими Месинг Stiletto, Lea220
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Вешта Поими Месинг Stiletto, Lea220

Дувачкиот Stiletto.Секој Канализација Ќе Сакате Една Од Овие Полиран И Лакирани Месинг Шиење Помошници.Про

DEN 426.96
Вешта Поими 3-во-1 Игла Puller за Рака Quilters
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Вешта Поими 3-во-1 Игла Puller за Рака Quilters

Шие погодно за рака quilting да се добие иглата низ сите слоеви.Твоите прсти ќе добие пауза кога влечење на и

DEN 66.96