• Неодамнешно
Тејлор Севиља Екстра Мала Магија Клип за Шиење и Quilting Клипови - Пакет од 12 Клипови - Quilting Материјали и Поими - Шиење Додатоци и потрошен материјал

Тејлор Севиља Екстра Мала Магија Клип за Шиење и Quilting Клипови - Пакет од 12 Клипови - Quilting Материјали

Buyers rating:
DEN 258.72

Количина на стоки

Да ги користите Додека Шиење или Quilting-Нема Потреба да се Отстрани Клип за да се Шие.Можете Да Одржите Вашиот компјутер Случува Со Вашиот Магија Клипови во Место колку Што Имаат 1/8 Инчи Царинење Помеѓу Клип и Машина.Јасно Означени за Леснотијата на Користење-На Тејлор Севиља Оригинали Екстра Мала Магија Клипови се Јасно Означени, Отворање на Широк и Изедначување за Лесна Употреба.Совршен за Quilting или Шиење-Идеален Машина за Шиење Додатоци, Магија Клипови Ви Помогне да ги Задржи на својата Работа во Место за Вашата Најновите за Шиење и Quilting Проекти.Голема Подароци за Quilters.Има Quilting Материјал во Место-без Оглед на Она Што го Користите да се Создаде Вашиот Следен Ватенка, Овие Мали Клипови Ќе се Одржи Сè во Место Додека работите.Држи Hems во Линија-Тејлор Севиља Оригинали Екстра Мала Магија Клипови Ќе Ви Помогне да ги Задржи Вашите Hems Права и Јасни.Нив ги користат за Hemming Клипови да се Одржи Вашите Шиење Ткаенина во Место.Можете исто Така Да го Користите Магија Клипови како Занает Клипови.Тејлор Севиља Оригинали Мала Магија за Шиење и Quilting Клипови се Направи Вашиот Творечки Живот Едноставен и Лесен!На Шиење Клип е Рамен, Така Што Може да се Шие Право Над Клип со Само 1/8 Инчи Дозвола за Вашиот Игла за Шиење.Магијата Клипови се Јасно Означени, што Ги Прави Лесни за Читање.Ознаки Вклучуваат 1/4 Инчи.Овие Дополнителни Мали Клипови, исто Така, Направи Идеален Quilting Поими за Вашиот Quilting Додатоци.Откако Ќе го Користите Магија Клипови Ќе Видите Тие се Неопходни за Шиење Поими и Quilting Tools.Секоја Дополнителна Мала Магија Клип е Транспарентен Зелена или Сина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Вешта Поими 3-во-1 Игла Puller за Рака Quilters
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Вешта Поими 3-во-1 Игла Puller за Рака Quilters

Шие погодно за рака quilting да се добие иглата низ сите слоеви.Твоите прсти ќе добие пауза кога влечење на и

DEN 66.96