• Неодамнешно
Black & Gold Балони Покани Set на 25 со пликови. Покани за Годишнини, Родендени, Слатка 16, Булчински Тушеви, Бебето Тушеви, пресвртници Родендени и Повеќе.

Black & Gold Балони Покани Set на 25 со пликови. Покани за Годишнини, Родендени, Слатка 16, Булчински Тушеви,

Buyers rating:
DEN 282.96

Количина на стоки

Акварел балон Дизајн : картички има забава рака подготвени стил на дизајн на црно злато балони.Картички Користи Тешки 14pt cardstock со соголени површина која нуди одлични пишување со било кој тип на пен.На задната страна на картичката и се бели и исто така не се обложени.Коверти се Вклучени : 25 појавување големина бела коверти се вклучени во пакетот.Вие не треба да се магазин за екстра коверти и истражување на правото големина за да одговара на картички.Повеќе од Родендени : Вие сте Поканети да се Пополни во Стил Картички работа за многу наврати не само за родендени, како што се дипломирањето, пензионирање, вечера партии, проба вечера, нова кариера прослава и многу повеќе настани.Исто така, за роденден пресвртници, како што се 30, 40-то, 50-та, 60., 70, 80 и 90 родендени.Kraft кутијата : Овој комплет е спакуван со нега во кутија со пластичен прозорец што ја прикажува содржината во внатрешноста и да се направи тоа лесно да бидат завиткани како подарок.Произведено Во САД & 100% Гарантира : картички се дизајнирана и отпечатена со користење nontoxic материјали во САД & ние 100% гаранција да го замени или поправи било проблем ако не сте 100% задоволни. 25 Црно Злато Балон Стил Покани За Родендени & Пресвртници Вклучувајќи 25 Бела Коверти Оваа разгледница стил покана нуди забава балон дизајн за родендени, пресвртници, годишнини, бебе туш, булчински туш, пензионирање, дипломирањето, проба вечера партии да покани гости со користење на едноставни, но ефективни поканува.На картичка дизајн нуди многу простор за пишување на настанот, име, адреса, време, датум и NIELSEN Картички се направени од дебела хартија која има 14pt дебелина & е не се обложени површината што ги прави лесен за пишување со било кој тип на пенкало или мастило Секоја картичка доаѓа со соодветна големина бел плик, па не морате да губите време или пари за купување на погрешна големина на картички.Со вклучени kraft кутија, може да им се понуди да пријател & семејство како подарок или само да ги продавница за следниот настан.Овој Пакет ги Содржи следниве : 25 балон Стил Поканува 25 Појавување Големина Бела Коверти Kraft Box We се сигурни дека ќе љубов оваа пакет, или ќе го поправат нешто да се направи сте 100% задоволни.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат