• Неодамнешно
WH118 2W 20 Knob Капа, Премиум Материјалот Отпорност на Корозија RV24YN 30 ГОДИНИ Knob Капа Moistureproof Трајни производи за Potentiometer

WH118 2W 20 Knob Капа, Премиум Материјалот Отпорност на Корозија RV24YN 30 ГОДИНИ Knob Капа Moistureproof Трајни

Buyers rating:
DEN 1200.00

Количина на стоки

Премиум Материјал : Овие potentiometer knob капа се направени од премиум bakelite, кој гарантира долг животен век.Доволно Количество : пакетот вклучува 50 парчиња potentiometer knob капи, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби.Широк Компатибилност : Овие potentiometer knob капа се погодни за WTH118 2 W 20 и RV24 YN 20 potentiometer.Отпорност на корозија : Овие potentiometer knob капа усвојува месинг вратило дупка, која е здрав, rustproof, moistureproof и отпорен на корозија.Сјајна Површина : Овие potentiometer knob капа направени од материјал се сјајни, брус слободни и удобно да се допре.Функција : 1. Премиум Материјал : Овие potentiometer knob капа се направени од премиум bakelite, кој гарантира долг животен век.2. Сјајна Површина : Овие potentiometer knob капа направени од материјал се сјајни, брус слободни и удобно да се допре.3. Отпорност на корозија : Овие potentiometer knob капа усвојува месинг вратило дупка, која е здрав, rustproof, moistureproof и отпорен на корозија.4. Доволно Количество : пакетот вклучува 50 парчиња potentiometer knob капи, кои можат да ги задоволат вашите различни потреби.5. Широк Компатибилност : Овие potentiometer knob капа се погодни за WTH118 2 W 20 и RV24 YN 20 potentiometer.Спецификација : Предмет Тип : Potentiometer Knob Cap Material : и Metal Model : BEM-25-18-6 Knob Дијаметар : Прибл. 18mm / 0.71 in Knob Висина : Околу. 20mm / 0.79 in Inside Дијаметар на Knob : Прибл. 6mm / 0.24 in Packing Форма : 50 Парчиња По Box Compatibility : Погоден за RV24 YN на 20-годишна возраст.RV24 YN 30 ГОДИНИ.WTH118 2 W НА 20-ГОДИШНА ВОЗРАСТ.WH118 2 W 20 и Други Potentiometers.Пакет Листата : 50 x Potentiometer Knob Cap Note : ве Молиме овозможи 1 до 3мм грешка за рачно мерење.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Potentiometer Knob Cap
Material:
and Metal
Model:
BEM-25-18-6
Knob Diameter:
Approx. 18mm / 0.71in
Knob Height:
Approx. 20mm / 0.79in
Inside Diameter of Knob:
Approx. 6mm / 0.24in
Packing Form:
50 Pieces Per Box
Compatibility:
Suitable for RV24YN 20S.RV24YN 30S.WTH118 2W 20S.WH118 2W 20S and Other Potentiometers.
Package List:
50 xPotentiometer Knob Cap :
Please allow 1 to 3mm error for manual measurement. :

Купувачи како што сакаат