• Неодамнешно
Мобилност Скутер Potentiometer, Скутер Дел, Директно Fitment Надвор за Домашни Патување Отворено

Мобилност Скутер Potentiometer, Скутер Дел, Директно Fitment Надвор за Домашни Патување Отворено

Buyers rating:
DEN 1260.00

Количина на стоки

Мобилност скутер potentiometer, практични и прекрасен додаток.Едноставен и лесен за инсталација, сигурен и издржлив да ја користите.Прекрасна замена за стари или скршени еден, директно fitment.ABS нерѓосувачки челик материјал производство се обезбеди максимална издржливост. 2 W на моќ, подобро подобрување на контрола на способноста на мобилност скутер.Функција : 1. Мобилност скутер potentiometer, практични и прекрасен додаток.2. Прекрасна замена за стари или скршени еден, директно fitment.3. Едноставен и лесен за инсталација, сигурен и издржлив да ја користите.4. ABS нерѓосувачки челик материјал производство се обезбеди максимална издржливост.5. 2 W на моќ, подобро подобрување на контрола на способноста на мобилност скутер.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Скутер Potentiometer Material : ABS + Нерѓосувачки Челик Вкупно Отпор : 100k Q (500 Q1 MQ)Отпор Отстапување : ±10%Моќност : 2 WElectrical Агол : 2800±10°Механички Агол : 3000±50 Life Век : 100,000 Надворешниот Дијаметар : Прибл. 24mm / 0.9 in Axle Должина : Околу. 20mm / 0.8 in Shaft Дијаметар : Прибл. 6mm / 0.2 во Пакет Листа : 1 x Скутер Potentiometer.

Карактеристики на стоката

Condition:
100% Brand New
Item Type:
 Scooter PotentiometerMaterial
Total Resistance:
100kQ (500Q--1MQ)
Resistance Deviation:
±10%
Power:
2 W
Electrical Angle:
2800±10°
Mechanical Angle:
3000±50
Life Span:
100,000
Outer Diameter:
Approx. 24mm / 0.9in
Axle Length:
Approx. 20mm / 0.8in
Shaft Diameter:
Approx. 6mm / 0.2in
Package List:
1 x Scooter Potentiometer :

Купувачи како што сакаат