• Неодамнешно
Уметност-Предиво,Т-Маица Предиво,Капчиња Килим Предиво,Ткаенина за Плетење Предиво,DIY Буци Предиво,Шпагети Предиво,Дома Декор,Гломазна Лето Торба Предиво 500g

Уметност-Предиво,Т-Маица Предиво,Капчиња Килим Предиво,Ткаенина за Плетење Предиво,DIY Буци Предиво,Шпагети

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

Оваа Маица Предиво направени од полиестер ткаенини,препорачуваме 6-10мм Капчиња Кука.Оваа Маица Предиво е 100g Еден Skein.Tshirt предиво (исто така познат како Trapilho,Zpagetti,Trapillo или Шпагети,Ткаенина предиво или кабелот) е вид на обемни или супер гломазна капчиња и плетење предиво.Тоа е рециклиран од highquality мода ткаенини од турска текстилна производители.Така, т-маица предиво исто така е наречен рециклирани предиво.Постојат многу голем занает идеи да се направи со Tshirt предиво снабдување.Можете да сплетам/капчиња некои дома декор трендови (како тепих, килим, pouf, кошница, ресни, растенијата закачалка, ѕид виси), некои жени накит додатоци (како ѓердан, белегзија), некои жени додатоци (како што се headband, влечки, бесконечност шамија, ранец, рачна ташна), некои Деца' Занает проекти и некои занает материјали (како што се tassel, пом пом).Поради природата на tshirt предиво,ширина,тежина и еластичноста на предиво се разликува по боја,Со ширина на овој t кошула предиво е за 2cm.Постојат многу голем занает идеи да се направи со Tshirt предиво снабдување.Можете да сплетам/капчиња некои дома декор трендови (како тепих, килим, pouf, кошница, ресни, растенијата закачалка, ѕид виси), некои жени накит додатоци (како ѓердан, белегзија), некои жени додатоци (како што се headband, влечки, бесконечност шамија, ранец, рачна ташна), некои Деца' Занает проекти и некои занает материјали (како што се tassel, пом пом).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Bernat Softee Буци Предиво (6-Pack) Црна 161128-28040
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bernat Softee Буци Предиво (6-Pack) Црна 161128-28040

100% Акрил.Цената е за 6 skeins на Bernat Softee Буци Предиво Црна 16112828040 (UPC 057355351226) за вкупно 648 дворови / 21oz (592 метри /

DEN 746.16