• Неодамнешно
Patons Shetland Буци Tweeds Предиво, 3 оз, Aran Tweed, 1 Топка

Patons Shetland Буци Tweeds Предиво, 3 оз, Aran Tweed, 1 Топка

Buyers rating:
DEN 231.36

Количина на стоки

PATONS-Предиво со flecks на различни обоени влакна.Мерач : 4 15 бода од големината 10 игли/капчиња кука J10. Машина за миење сува станот.PATONS-Предиво со flecks на различни обоени влакна.72% акрил 25% волна 3% viscose.3 унци (85 грама) 123 метри.Мерач : 4 15 бода од големината 10 игли/капчиња кука J10.Dyelotted.Машина за миење сува станот.Изберете вашиот омилен цврсти, разновидниот или tweed сенка од широк спектар на Patons Shetland Буци предиво, достапни во дебел 4-ply предиво во Гломазна колосек.Shetland Буци е одличен избор кога изработка на проекти како ќебиња, џемпери, па дури и чорапи!Ова е лесно да се работи со буци предиво работи убаво со двете поврзана и капчиња проекти за возрасни и деца слично.Едноставно машина за миење на оваа мека акрил и волна мешавина за години на креативна употреба!.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Bernat Softee Буци Предиво (6-Pack) Црна 161128-28040
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bernat Softee Буци Предиво (6-Pack) Црна 161128-28040

100% Акрил.Цената е за 6 skeins на Bernat Softee Буци Предиво Црна 16112828040 (UPC 057355351226) за вкупно 648 дворови / 21oz (592 метри /

DEN 746.16