• Неодамнешно
3/8-16 x 1-1/2 (1/2 3 Должини на Располагање) Круг Domed Главата Плоштадот Вратот Превоз Гром 304 од не ' Рѓосувачки Челик 18-8, Одделение 8.8, Полн Конец, Груб Навој unc завршетоци со,

3/8-16 x 1-1/2 (1/2 3 Должини на Располагање) Круг Domed Главата Плоштадот Вратот Превоз Гром 304 од не ' Рѓосувачки

Buyers rating:
DEN 275.76

Количина на стоки

Содржина : 10 КОМПЈУТЕРИ 3/8-16 x 1-1/2 инчен превоз гром со круг domed главата и suqare вратот.Завртка Должина : 1-1/2 инчен или 38mm (мерено од под круг главата, вклучувајќи и вратот висина).Голем круг domed главата со цел да се елиминира потребата за миење; Плоштад вратот под главата помага само за заклучување.Дијаметар на главата : 19.86-21.44 мм; Висина на тркалезната глава : 4.77-5.28 мм; Висина на Вратот : 4.75-5.56 мм.Направени на 304 нерѓосувачки челик 18-8 (без слој надвор) кој е супериорен во однос на редовните челик и било цинк позлатен сврзувачки елементи, обезбедува добра цврстина и отпорност на корозија во лоши средини.ГОЛЕМИНА : 3/8-16 x 1-1/2" Пакет се Вклучени : 10 КОМПЈУТЕРИ Спецификација : Тема Големина : 3/8-16 Нишка на Теренот : 16 TPI Груб Навој unc завршетоци со Материјал : 100% од не ' Рѓосувачки Челик 304 (18-8),без слој надвор Боја : Сребро на Ѕвонење За Превоз Завртки Превоз завртки се desgined со голема мазна круг domed главата и плоштад вратот под главата.На голема глава помага да се елиминира потребата за миење и на плоштадот вратот е само дел за да се елиминира врти, како и потребата за возење алатка.Превоз завртки најчесто се користи за да се зацврсти дрвена дел или дрво или метал рамка.Висок квалитет на 304 нерѓосувачки челик обезбеди совршена сила и добра отпорност на корозија во лоши средини како висока температура, ладното време и висока влажност области и без потреба за одзема време и скапи за одржување.Контакт со Нас : Ако имате било какви прашања при користење на, ве молиме слободно контактирајте со нас преку порака.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат