• Неодамнешно
Одделение 5 Цинк Позлатен Челик Превоз Болт, Овална Глава, 1/4-20, 2-1/2 Должина (Пакување од 100)

Одделение 5 Цинк Позлатен Челик Превоз Болт, Овална Глава, 1/4-20, 2-1/2 Должина (Пакување од 100)

Buyers rating:
DEN 831.60

Количина на стоки

Превоз Завртки имаат domed главата со плоштад и вратот за да се спречи врти.Цинк Позлатен Челик сврзувачки елементи се погодни каде сила и отпорност на корозија се основните правила.Овална глава стил за вдлабнати заврши со благо заоблени површината.Должина се мери од под главата.Крупни теми се подобри за кршливи материјали, и ќе се соберат и расклопување побрзо од фини нишки.Превоз Завртки или Превоз Завртки имаат плоштадот вратот дека ги држи од вртење еднаш затегнати.Користат во квадратни дупки за дрво до дрво и дрво-да-метал прицврстување.Должина се мери од под главата.Одделение 5 сврзувачки елементи се обично направени на медиум-јаглероден челик дека е угасне и зацврстен за дополнителна сила.Тие најчесто се користат во автомобилската индустрија и други ситуации во кои силата е умерен загриженост, и да се одделение-означени на главата со три радијална линии.Легиран Челик е челик што е легирани со други материјали за подобрување на целокупниот физички својства.Челици се назначени од страна 4 број SAE Челик одделение.На првите две цифри укажуваат на основни материјали кои се користат да се формира челик.Последните 2 цифри се идентификуваат процент на јаглерод за легура (во hundredths).Затегнувачка цврстина се движи за легури обично се користи во овие сврзувачки елементи варираат од 170,000 да 180,000 psi (килограми по квадратен инч), со што овие меѓу најсилните на материјали.Слично на рамна глава стил, овална глава стил има малку конвексни врвот површина; тоа е обично се користи за изглед.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар проследено со конци по инч, што укажува ако тоа е груб или парична казна.Крупни теми се подобри кога се работи со кршливи материјали; тие се посилна и се полесно да се променуваат и unthread во споредба со парична казна.Крупни провира, исто така, им овозможува на подебели облоги и обложувањата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Мини-Водич Assy, Двојно Превоз, 475 mm, L
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мини-Водич Assy, Двојно Превоз, 475 mm, L

Минијатурни Линеарна Водич Железнички и Превоз Собранија Max.Минијатурни Линеарна Водич Железнички и Пр

DEN 324.00