• Неодамнешно
Dixon Воздух Кралот AB3 Месинг Воздух Црево Фитинг, 2 Повлечи Универзална Спојка, 1/2 NPT Женски

Dixon Воздух Кралот AB3 Месинг Воздух Црево Фитинг, 2 Повлечи Универзална Спојка, 1/2 NPT Женски

Buyers rating:
DEN 695.76

Количина на стоки

Воздухот Кралот универзална спојка женски NPT крајот.Женски NPT нишка со хексадецимален за клуч.Изработени од месинг. 1/2" NPT женски.Вклучуваат безбедносни клип.Dixon Воздух Кралот спојки се препорачува за употреба на речиси секој вид на пневматски опрема.Максимална препорачува работен притисок за Dixon Воздух Кралот е 150 psi на собна температура 70 степени Ф Со универзалната главата, било приклучоци во рамките на овој опсег може да бидат поврзани, без разлика на црева месо тело или нишка големина.Неочекувани извртување на црева собранија, може да се случи за време на употреба.За да се елиминира можноста за случајно disconnecting, секој Воздух Царот доаѓа со Безбедноста Клип.Овој клип е дизајниран да биде вметната во заклучување дупки на приклучоци.Употреба на Безбедноста Клип уверува корисниците кои приклучоци се правилно поврзани.Ги исполнува притисок барањата утврдени во А-А-59553 комерцијални ставка опис замена Мили Spec.WWC-633 D.Гума печат.Изработени од месинг. 2-1/2" Главата големина. 3/8" Хексадецимален големина. 1/2" NPT женски.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Draper 13104 Хидраулични Шише Џек (32 Тони)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Draper 13104 Хидраулични Шише Џек (32 Тони)

Производителот гаранција може да не се применува.Опремени со заштита од преоптоварување.Широка база за

DEN 7434.72