• Неодамнешно
Притисок Колосек, Модерен Притисок Метар Мини Dial за Вода за Масло за Гас

Притисок Колосек, Модерен Притисок Метар Мини Dial за Вода за Масло за Гас

Buyers rating:
DEN 465.36

Количина на стоки

Модерен и убава, со транспарентни dial маска, јасно покажувачот на екранот, и лесен за читање.Едноставна монтажа, стабилни перформанси и висока сигурност, лесен и практичен за употреба.Мерењето е точна, и добар воздух стегање обезбедува точни притисок мерење.Школка е направен од високо‑квалитет на метални материјали, кои може подобро да ја заштитите внатрешните компоненти.Двојна скала покажувачот мерач на притисок, со користење на три пати скала (PSI/Бар/KPa) за мерење на притисок, не батеријата е потребно.Функција : 1. Двојна скала покажувачот мерач на притисок, со користење на три пати скала (PSI/Бар/KPa) за мерење на притисок, не батеријата е потребно.2. Модерен и убава, со транспарентни dial маска, јасно покажувачот на екранот, и лесен за читање.3. Школка е направен од високо‑квалитет на метални материјали, кои може подобро да ја заштитите внатрешните компоненти.4. Мерењето е точна, и добар воздух стегање обезбедува точни притисок мерење.5. Едноставна монтажа, стабилни перформанси и висока сигурност, лесен и практичен за употреба.Спецификација : Предмет Тип : Притисок Gauge Material : Нерѓосувачки Челик Случај + Copper Weight : Прибл.197g/6.9 oz Product Големина : Прибл. 11.3 x 9 x 3.2 cm/4.4 x 3.5 x 1.3 in Measuring Опсег : 0-300psi, 0-2000kpa, 0-20bar Uses : Вода, Нафта, Гас, Течни Апликации Пакет Листа : 1 x Притисок Gauge Note : 1. Ве молиме овозможи 0-2 cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.3. Во цел за одржување на нормално извршување на overflow дупка, ве молиме оставете простор од најмалку 10мм зад countertop.Не ги менувате или да го блокира overflow дупка.

Карактеристики на стоката

Item Type:
Pressure Gauge
Material:
Stainless Steel Case + Copper
Weight:
Approx.197g/6.9oz
Product Size:
Approx. 11.3 x 9 x 3.2cm/4.4 x 3.5 x 1.3in
Measuring Range:
0-300psi, 0-2000kpa, 0-20bar
Uses:
Water, Oil, Gas, Liquid Applications
Package List:
1 x Pressure Gauge :
1. Please allow 0‑2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :
3. In order to maintain the normal performance of the overflow hole, please leave a space of at least 10mm behind the countertop. Do not modify or block the overflow hole. :

Купувачи како што сакаат

Fluke 810S Индустриски Сензор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fluke 810S Индустриски Сензор

Интуитивен мултијазична кориснички интерфејс кој е икона основа.Triaxial TEDS акцелеметарски намалува мерењ

DEN 1656.00
Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-300
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-300

вакуум / k Pa.5" мерач е точна на + или 1,5% од целосна вредност.На покажувач за 4" и 6" мерачи е микрометар прила

DEN 2617.92
Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Една Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-200
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Една Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-200

Апсолутен притисок мерач мерки притисок во однос на совршен вакуум, како што се временските или barometric п

DEN 2704.80