• Неодамнешно
XUXUWA ПОТ Вакуум Притисок Axial Притисок и Вакуум Мерач Z-40Z Спектар -0.1-0Mpa

XUXUWA ПОТ Вакуум Притисок Axial Притисок и Вакуум Мерач Z-40Z Спектар -0.1-0Mpa

Buyers rating:
DEN 1231.20

Количина на стоки

Вакуум Притисок Axial Притисок и Вакуум Мерач Z-40 Z Спектар -0.1-0 Mpa.Функција : .Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас во времето преку е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Бренд : HONGQIModel : Z-40 ZVacuum Gauge Dial Дијаметар : Φ40mm Measurement опсег : -0.1-0 MPAControl тип : врвот и на дното limitation Environmental температура : -40~70°c Relative влажност : ≤85%Конектор големина : M10 X1 Weight : ~70g Accuracy класа : 2.5 Пакет се вклучуваат : 1 Компјутер* Z-40 Z Спектар -0.1-0 Mpa.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30Хг Вакуум/kpa,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30Хг Вакуум/kpa,

Диференцијална притисок е разликата во притисокот помеѓу две точки, како на пример кога мерење на течни

DEN 2632.56
Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-300
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-300

вакуум / k Pa.5" мерач е точна на + или 1,5% од целосна вредност.На покажувач за 4" и 6" мерачи е микрометар прила

DEN 2617.92
Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-150
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-150

вакуум) или двојна скала (psi / k Pa) / (Hg.Сите видови на притисок мерачи вклучуваат или на машки или женски пл

DEN 2606.16
Fluke 810S Индустриски Сензор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fluke 810S Индустриски Сензор

Интуитивен мултијазична кориснички интерфејс кој е икона основа.Triaxial TEDS акцелеметарски намалува мерењ

DEN 1656.00
Бејкер LVBNA-30 Притисок Колосек, 30Хг-0-30 PSI
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бејкер LVBNA-30 Притисок Колосек, 30Хг-0-30 PSI

2.5" дијаметар dial притисок колосек.ASME Одделение Б Точноста (+ / 3 / 2 / 3%).Дувачкиот internals и отпорни на корозија

DEN 343.20