• Неодамнешно
Ладење Дигитални Цела Мерач Метар HVAC Вакуум Притисок, Температура Тест

Ладење Дигитални Цела Мерач Метар HVAC Вакуум Притисок, Температура Тест

Buyers rating:
DEN 2961.84

Количина на стоки

Големи големина течни кристали, LCD заднинско осветлување поддршка, прикажување на податоци јасен и лесен за читање, погодно светлина операција.Таа е неопходна алатка за тестирање и одржување на опрема за ладење како што клима, фрижидер и ладно складирање.Вграден-во 89 видови на ладилни притисок-испарување температура база на податоци, исто така, да се пресмета subcooling superheat, за да се олесни директно читање на оперативниот процес на податоци.Исто така, тоа тестови процент на вакуум мерење, притисок течење мерење, течење на времето брзински рекорд.Инструмент користи висока јачина на инженеринг пластични и гумени не се лизга силикони дизајн.Долг живот val пет прекинувачи, 1/4-инчен стандарден интерфејс дизајн за да се осигура дека инструмент издржливост и флексибилност.Спецификација : Материјал : ABSSize : 185x110mm/7.3x4.3 inches Thickness : 43mm/1.7 inhces Pressure тест единица : Kpa; Mpa; bar; in Hg; PSI.Притисок тест опсег : 0 Kpa – 6000 Kpa Pressure тест резолуција : 1 Kpa Pressure тест за точност : +/- 0.5 %(FS)+ 5dgt Pressure преоптоварување лимит : 10000 Kpa (10 Mpa; 100 bar;)Вакуум тест : во однос vacuum Vacuum тест единица : Kpa; Mpa; bar; in Hg; PSI.Вакуум тест опсег : -101 Kpa – 0 Kpa Vacuum тест резолуција : 1 Kpa Package Вклучува : 1x Притисок Gaugenote : ве Молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење.pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.

Карактеристики на стоката

Material:
ABS
Size:
185x110mm/7.3x4.3 inches
Thickness:
43mm/1.7 inhces
Pressure test unit:
Kpa; Mpa; bar; inHg; PSI.
Pressure test range:
0 Kpa – 6000 Kpa
Pressure test resolution:
1 Kpa
Pressure test accuracy:
+/- 0.5 %(FS)+ 5dgt
Pressure overload limit:
10000 Kpa (10 Mpa; 100 bar;)
Vacuum test:
relative vacuum
Vacuum test unit:
Kpa; Mpa; bar; inHg; PSI.
Vacuum test range:
-101 Kpa – 0 Kpa
Vacuum test resolution:
1 Kpa
Package Includes:
1x Pressure Gauge
note:
Please allow 1-3cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :

Купувачи како што сакаат

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-150
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-150

вакуум) или двојна скала (psi / k Pa) / (Hg.Сите видови на притисок мерачи вклучуваат или на машки или женски пл

DEN 2606.16
Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Една Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-200
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Една Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30 Хг Вакуум-0-200

Апсолутен притисок мерач мерки притисок во однос на совршен вакуум, како што се временските или barometric п

DEN 2704.80
Fluke 810S Индустриски Сензор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Fluke 810S Индустриски Сензор

Интуитивен мултијазична кориснички интерфејс кој е икона основа.Triaxial TEDS акцелеметарски намалува мерењ

DEN 1656.00
Бејкер LVBNA-30 Притисок Колосек, 30Хг-0-30 PSI
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Бејкер LVBNA-30 Притисок Колосек, 30Хг-0-30 PSI

2.5" дијаметар dial притисок колосек.ASME Одделение Б Точноста (+ / 3 / 2 / 3%).Дувачкиот internals и отпорни на корозија

DEN 343.20
Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30Хг Вакуум/kpa,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Зими ИТН Серија Премија од не 'Рѓосувачки Челик 304 Двојна Скала Течност Исполнета Притисок Колосек, 30Хг Вакуум/kpa,

Диференцијална притисок е разликата во притисокот помеѓу две точки, како на пример кога мерење на течни

DEN 2632.56