• Неодамнешно
GLOVEWORKS Индустриски Црна Нитрилна Ракавици, Кутија од 100, 5 Мили, Големина X-Large, Латекс Слободни, Прав Слободни, Текстура, за Еднократна употреба, Храна Безбедно, BINPF48100BX

GLOVEWORKS Индустриски Црна Нитрилна Ракавици, Кутија од 100, 5 Мили, Големина X-Large, Латекс Слободни, Прав

Buyers rating:
DEN 767.52

Количина на стоки

Нитрилна.Увезени.AMMEX нитрилна индустриски ракавици понуди подобра еластичност од винил ракавици, подобро пункција отпор од латекс ракавици, и подобра отпорност на триење од chloroprene.Индустриски одделение нитрилна ракавици дојде со текстура прсти, прсти и дланки да се обезбеди подобрена контрола дури и во влажни услови.Латекс-слободни и прав-бесплатно, овие црни нитрилна ракавици генерално се безбедни за различни типови на корисници, вклучувајќи ги и оние кои се алергични на природна гума. 5 mils дебели околу дланката и на прстите.Овие црни нитрилна ракавици се 9.5 инчи долг се мери од врвот на прстот да ткаенината на ракавица.Црна расположливиот нитрилна ракавици доаѓаат во мали, средни, големи, и екстра големи димензии.Овие ракавици, исто така, дојде во кутија од 100 или случај на 1000 пакет.Уживајте ниски цени кога ќе добиете попусти исклучување право Ammex производи, искуство и практичноста на слободен стандард за испорака на авто-испораки и редовно закажани испораки кога ќе примите вашата претплата на вашата месечна Претплата и Зачувување на испорака ден.Повеќе од 50 проценти подебели од стандардните нитрилна disposables, GLOVEWORKS Црна Нитрилна Индустриски Ракавици се трајни и силни.Со три пати повеќе пункција отпор на латекс, тие поседуваат одлични бариера заштита против честа и специјалност хемикалии.На 5 mils дебела, тие се направи одличен придружник за алати и машини.Микро-roughened површината и текстура прсти се обезбедат подобри зафат.Совршен за безброј задачи околу куќата, од готвење за чистење на поправки.Тие се исто така популарни во автомобилската, janitorial, безбедност и индустриски апликации.Црната боја се крие нечистотија, маст, и валкано на проектот професионален изглед.Латекс слободни и во прав за слободни.Добрите нема да прифати вториот го оценувате кога станува збор за нивната лента со алатки.Истото важи и за нивните ракавици : Тие се справи со најтешките работни места со AMMEX Gloveworks Црна Нитрилна во Прав за Слободни Индустриски Ракавици.Повеќе од 50 проценти подебели од стандардните нитрилна ракавици, тие се издржлив и силен, со три пати на пункција отпор на латекс.Тие ја испорача бариера заштита што треба за работа со хемикалии.Микро-roughened површината и текстура прсти испорача грчевито држејќи се за моќ.Црна е, најжешките избор на пазарот за кул изглед.Латекс-слободни.Се продава 100 ракавици по кутија, 10 кутии по случај.S-XXL.Бидете сигурни дека вашата продавница ви се опфатени.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат