• Неодамнешно
Ohaus 30391828 Модел SHRC0719DG Reciprocating Shaker, 120V, 6.8 kg Капацитет

Ohaus 30391828 Модел SHRC0719DG Reciprocating Shaker, 120V, 6.8 kg Капацитет

Buyers rating:
DEN 311.76

Количина на стоки

Touchpad контроли со независни лер за брзина/време им овозможи на операторот за да се прикажат сите поставки одеднаш.Тајмерот покажува поминатото време или кога програмиран до некое поставено време, ќе го исклучите кога времето ќе стигне до нула.Брзина ramping функција полека се зголемува брзината за да поставите саканата точка за да се избегне јавните.Товарот на сензорот детектира неурамнотежени состојби & автоматски го намалува вртежи во минута на безбедно брзина за заштита на примероци.Нашите shakers се опремени со заштита од преоптоварување систем.Коишто се слушаат и визуелни сигнали ќе ја активирате кога системот открие опструкција или преоптоварување на послужавник да го предупреди оператор.Земја на потекло : сад.Ohaus reciprocating Shaker, 120 V, 6.8 kg капацитет.Произведени во сад, Дел Број : 30391828, Лесен и сигурен производ да се користи.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат