• Неодамнешно
Камерата Осветлување Рефлектор 24-Инчен 60cm 5 во 1 Преносни Расклопна Круг Мулти Рефлектор Злато Сребро Бела Црна и Проѕирна со Еден Зафат и Торба за Отворено Студио О

Камерата Осветлување Рефлектор 24-Инчен 60cm 5 во 1 Преносни Расклопна Круг Мулти Рефлектор Злато Сребро Бела

Buyers rating:
DEN 887.52

Количина на стоки

★МУЛТИ-ДИСК РЕФЛЕКТОР : Отстранлив Реверзибилна Zippered Slipcover Црно блокови од несакани светлина; Злато создава топли тонови; Бела произведува мека, речиси shadowless рефлектира светлина Проѕирен за помек осветлување без сенка. ★ЛЕСНО ВИТКАЊЕ : Трајни и флексибилни пролет рамка обезбедува лесно се шири и затворање.Тоа може да биде укината лесно да се вклопи во неговиот случај. ★ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : во Рамките Удобно Костец На Рефлектор, Овозможувајќи Ви да се Користат со Само Една Рака.Обезбеди Подобро Искуство Од Традиционалните Рефлектор. ★ШИРОКА ПРИМЕНА РЕФЛЕКТОР : Оваа мини фотографија рефлектор се вклопува во било кој стандарден рефлектор носителот, совршен за макро фотографија, детални камера снимки, 3/4 должина портрети, headshots, медиум за мали уште живот поставување. ★ОВА РЕФЛЕКТОР ЛЕСНО ДА се НОСАТ : Колабира на мала големина; Доаѓа со удобен за носење; Лесно да се земе и складирање за патување, на локација. -Осветлување Рефлектор помош фотограф фотографирање на слика дури и под лош и просечната услови на осветлување.Ова суштински рефлектор е направен од Високо-Квалитет и Воскресна Жито крпа и Силен и флексибилни челична рамка.Дојде со лесен zippered торбичка за патување или студио.-Производот содржи злато, сребрена, бела, црна и проѕирна reflectors.-Злато рефлектор - корисно за создавање на топли отворено зајдисонце сцени, или ангел ореол ефекти.-Среброто рефлектор - се користи за подобрување на светло во слаба светлина ситуации каде силна светлина е потребно.-Белата рефлектор - развива мека, чиста светлина и тоа, исто така, помага да се декомпресија на флеш.-Црна рефлектор - на 'anti-рефлектор", бидејќи тоа го прави сенка, и создава одредени темно и мистериозна расположение.-На проѕирен рефлектор - делува како дифузор помеѓу изворот на светлина и предмет, кој омекнува груби изглед.Спецификации : име на производ : Рефлектор Материјал : Висока густина обложени fabric Color : Злато/Сребрена/White/Black/Translucent Size : 150x200cm Weight : 3.5 kg Package Содржина : 1x 5-во-1 Рефлектор со Еден Grip1x Носи Торба▲【прашува】 : 1. Поради различни мерни методи, димензиите се малку различни, се надевам дека ќе се разбере.2. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви одговори на вас во времето.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат