• Неодамнешно
Кит Шема Рерна Mitts и Тенџере Носители Сет од 4, Фурна Белезници и Potholders Отпорни на Топлина Ракавици за Кујната Готвење Печење Бразилецот BBQ

Кит Шема Рерна Mitts и Тенџере Носители Сет од 4, Фурна Белезници и Potholders Отпорни на Топлина Ракавици за

Buyers rating:
DEN 455.76

Количина на стоки

4 Парче Сет 2 рерна mitts (11x5.7in) + 2 тенџере носители (8x8in), еден од potholders има џеб.Одговара за било која страна.Сите тие доаѓаат со јамка за бесење лесно складирање и заземаат многу малку кујна простор.Материјал Направен од висок квалитет на полиестер (печатени дел) + игла памук (џеб обвивка), секое парче е направена со парична казна изработка, дише, отпорни на топлина, не се лизга, флексибилни.И топол влошки се исто така многу практични кујнски прибор/gadgets,.Декоративни Персоналните рерна mitts и тенџере носители во стилски модел се направи вашата кујна уникатен; одличен подарок за Божиќ, празници, Денот на Мајката, вечера Забави, родендени, водителка, housewarming и готвач, кој сака готвење.Заштитна отпорни на Топлина ракавици се идеални за дома кујни или backyards, како што се готвење, печење, скара, пикник, скара.Тоа оди добро со рерна, fryer, микробранова печка, toaster и др.И заштита на вашите раце и зглобовите од изгореници или пареа scalds, направете ја вашата готвење време лесно и безбедно.Лесно да се Грижи Внатрешните и надворешните слоеви се направени од водоотпорен материјал.Можете да го ракавици во текот од внатре, измијте ги со рака и нека се исуши и потоа едноставно да ги стави повторно ќе се врати.Тие се лесно да се чисти и лесно да се одржува.Спецификација : -Материјал : Полиестер (печатени дел) + игла памук (џеб обвивка)-Дизајн на : Единствени моден прилагодување дизајн и двострано печатење.-Пакет Вклучувајќи : 2 x фурна мит и 2 x тенџере holder Features : -Добра топлинска изолација ефект : Топлинска изолација ракавици и топлинска изолација влошки, површинскиот слој е направен од полиестер имитација лен ткаенини, а внатре е исполнет со топлинска изолација игла памук, кој е дебел и издржливи.-Разумна големина : големината на топлинско-изолациски ракавици е дизајниран да ги задоволи големина на човечка рака, и работата е флексибилен.Тоа е погоден за топла храна, како што се печки и микробрановите за заштита на вашите раце; големината на топлина-изолациони подлога е наменета, без оглед на лево и десно страни, кои може да се користи за да се спречи термички изгореници и заштита на Табела врвот.-Лесно Складирање : Lanyard дизајн, лесно да се организира чување, направи кујната чиста и уредна, е неопходен инструмент во печење.-Висок квалитет на изработка : Внатрешна памучен материјал, дише и не заостанато, quilted дизајн, памук обвивка не се движи.Напомена : -Поради материјалните својства на фурната ракавици, вистинските печатење ефект ќе биде малку поинаква од сликата.-Ракавици не може да се користи на отворен пламен, кој може да го оштети ракавици.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Ноќта на вештерките Розова Черепот Цвет Роза Рерна Mitts и Тенџере Држачи за полнење за Кујнски Прибор и Оркестарот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Ноќта на вештерките Розова Черепот Цвет Роза Рерна Mitts и Тенџере Држачи за полнење за Кујнски Прибор и Оркестарот

【Големина】2 Рерна Mitts11x7.2 Во(28x18.5cm), 2 Тенџере Носителите8x8 Во(20.5x20.5cm),екстрадолго големина и заштита на ва

DEN 551.76
КООРДИНАТОР Пастирски Стил Печење Алатка висока Температура Ракавици Чист Памук Дебели Микробранова Печка Ракавици
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

КООРДИНАТОР Пастирски Стил Печење Алатка висока Температура Ракавици Чист Памук Дебели Микробранова Печка Ракавици

Носи топлинаизолирани и антитопли ракавици кога го прави работа ефикасно ќе се спречи вашите раце од се

DEN 290.40
Жолта Подморница Рерна Mitts и Тенџере Носители 4-Парче Сет Изолација Ракавица Тенџере Мат за СКАРА Микробранова,Готвење,Печење,Бразилецот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Жолта Подморница Рерна Mitts и Тенџере Носители 4-Парче Сет Изолација Ракавица Тенџере Мат за СКАРА Микробранова,Готвење,Печење,Бразилецот

Топлинскоизолациски ракавици и тенџере влошки (четирипарче сет) се направени од полиестер материјал.Па

DEN 1312.80
Убавината Пеперутка Рерна Mitts и Тенџере Носители 4-Парче Сет Изолација Ракавица Тенџере Мат за СКАРА Микробранова,Готвење,Печење,Бразилецот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Убавината Пеперутка Рерна Mitts и Тенџере Носители 4-Парче Сет Изолација Ракавица Тенџере Мат за СКАРА Микробранова,Готвење,Печење,Бразилецот

Топлинскоизолациски ракавици и тенџере влошки (четирипарче сет) се направени од полиестер материјал.Па

DEN 1336.80
Рерната Mitts и Тенџере Носители на Групи 3 Парче Сет,Погоден за Кујната Готвење Отпорни на Топлина Печење Бразилецот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Рерната Mitts и Тенџере Носители на Групи 3 Парче Сет,Погоден за Кујната Готвење Отпорни на Топлина Печење Бразилецот

Дизајн Опис : Целосна Формат Печатење.Водоотпорен Полиестер Ткаенини + AntiЖешка Материјал.Топлинска Изо

DEN 1816.80
Наочари Поп-артот Шема Рерна Mitts и Тенџере Носители 4-Парче Сет Изолација Ракавица Тенџере Мат за СКАРА Микробранова,Готвење,Печење,Бразилецот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Наочари Поп-артот Шема Рерна Mitts и Тенџере Носители 4-Парче Сет Изолација Ракавица Тенџере Мат за СКАРА Микробранова,Готвење,Печење,Бразилецот

Топлинскоизолациски ракавици и тенџере влошки (четирипарче сет) се направени од полиестер материјал.Па

DEN 1344.00
Најдобрите Брендови Дизни Кујна Памук Мини Рерната Mitts – Отпорни на Топлина Рерна Ракавици со Изолација, Идеален
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Најдобрите Брендови Дизни Кујна Памук Мини Рерната Mitts – Отпорни на Топлина Рерна Ракавици со Изолација, Идеален

Заштита на Вашите Раце во Кујната – да ги Користите овие мека, симпатична отпорни на топлина мини рерна

DEN 359.76