• Неодамнешно
2320 Парчиња Кристали Стакло AB Помине Уметност Rhinestones, SS4/5/6/8/10/12 Мешани Помине Камења, Камења, Рамни Назад Круг Помине Дијаманти со Складирање Организатор Кутија/Бера?

2320 Парчиња Кристали Стакло AB Помине Уметност Rhinestones, SS4/5/6/8/10/12 Мешани Помине Камења, Камења, Рамни

Buyers rating:
DEN 167.76

Количина на стоки

Пакетот вклучува : 1 парчиња подигање/dotting пенкало, 1 парчиња пинцети , 1 парчиња плоча 1 складирање организатор кутија, прибл. 2320 парчиња кристали камења помине уметност rhinestones налепници.(Лепак не се вклучени). 6 Големини Помине Bling Rhinestones и Шарм : SS4 (1.7 мм) 860 парчиња , SS5 (1.9 mm) 620 парчиња, SS6 (2.1 mm) 380 парчиња, SS8 (2.5 mm) 220 парчиња, SS10 (2.9 mm) 140 парчиња, SS12 (3.3 мм) 100 парчиња.Се користи за : добро за помине уметност декорација, полимер глина, око шминка, лицето, DIY занаети оркестарот, мобилен телефон случај, чевли, ткаенини, облека, кеси и сл.Техника : сребро foiling назад стакло помине bling rhinestones и шарм со убави форми и убави аспекти за сечење, не амбуланта корегирање/себе лепило, употреба на лепак да се поправи кристал.Како да го користите : употреба на подигање/dotting пенкало за да ги собереш на AB помине камења, rhinestones, и капка лепак на вашите нокти или друго место што сакате да ја држи, а потоа ги преземат rhinestones на лепак за вториот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат