• Неодамнешно
MARLOWE. Број 102 Тело Чистење Сапун за Мажи (Limited Edition Рајан Garcia, 7 Унца (Пакување од 3))

MARLOWE. Број 102 Тело Чистење Сапун за Мажи (Limited Edition Рајан Garcia, 7 Унца (Пакување од 3))

Buyers rating:
DEN 599.76

Количина на стоки

Втор тим ДАЛЕКУ : Ова exfoliating тело сапун за мажите им помага да чистење далеку сувост за мазни и чисти кожата.ИСКУСТВО НА MARLOWE РАЗЛИКА : Нашите мажи сапун е направена со нашиот комерцијален Marlowe.М Мешавина : единствен природен формулација на passionflower овошје, зелен чај, и врба кората екстракти дизајнирани за да го хранам, мазна, и ревитализира кожата.МИРИСА ПРЕКРАСНО : Оваа бања сапун е лесно миризливи со agarwood, проследено со биланс на сандаловина и мошус.Тоа е навистина уникатен - обидете се тоа!.НЕМА ЛОШИ РАБОТИ & НАПРАВЕНИ ТОКМУ ТУКА : Paraben и phthalate-бесплатно, глицерин-базирани, суровост-бесплатно (не се тестирани на животни), и се направени во САД.Безбедно да се користи на вашето тело и лице.НАПРАВИ ПОВЕЌЕ ДОБРИ : Marlowe.е горд поддржувач на Чистење на Светот, организација која дистрибуира сапун и ресурси за луѓето кои се изложени на ризик за хигиена-поврзани болести.Marlowe е горд да се здружи со про боксер, Рајан Garcia.Број 102 тело чистење сапун е само сапун тешки доволно за да го добие чиста по напорниот тренинг сесија.Оваа limited edition Рајан Garcia Бр 102 Тело Чистење Сапун нема да ги разочараме.Нашиот познат длабоко чистење, exfoliating тело користи сапун нежно pumice да чистење далеку сувост за мазни и чисти кожата.Нашиот втор тим сапун бар е лесно миризливи со agarwood, проследено со биланс на сандаловина и мошус.Погоден за сите типови на кожа, во бања или туш.ЗОШТО ДА РАЗЛИСТВАМ?Еден ЗБОР ОД MARLOWE : Мажите кои сакаат да се открие најдобрата верзија од себе вклучуваат exfoliating во нивните чешлање и нега на кожата рутина.Exfoliating вашата кожа обезбедува длабока очисти што и двете може да се чувствуваат и да видиме.За мажите, тело, коса често се подебели и затоа на фоликулите и порите се лесно блокиран до.Обраќајќи им се на израстоци на мртвите клетки на кожата, блокира порите, ingrown косата, кожата досадна, и брчките, можат да се оствари со добра exfoliator.Телото ќе почне забавување на некои од неговите процеси како што стареат – не грижете се, тоа е нормално, па понекогаш вашата кожа има потреба од дополнителен поттик во кожата обновување на процесот со цел да се изложуваат на убав ѓаволот е во вас.Watch out иако : не постои такво нешто што е над тоа, кога станува збор за ексфолијација.Откако вашата кожа е ослободен од оние бариери, користењето на не-мрсна hydrator или крем ќе го надополнува и обновување на вашата кожа со свеж старт.Тоа е од суштинско значење за да се справат ова дуо во нега на кожата со цел да се избегне црвенило или иритација.Добар лосион за тело или бричење крем пар совршено за ова.Едноставно кажано, exfoliating прозорци вашата нега на кожата игра и чешлање ја прави да се чувствуваат и да изгледаат напор.Го прави голем дар или порибување stuffer за мажи!Суровост-бесплатно, никогаш не се тестираат врз животни.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Пенење Бања Путер (Кристал Opc) - Сапун 5Kg
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Пенење Бања Путер (Кристал Opc) - Сапун 5Kg

ПРЕВОЗНИКОТ МАСЛА Додавање до 130ml на превозникот масла (Семе од Грозје, Вечерна Јаглика, Сладок Бадем, А

DEN 2950.80
Мареј & Lanman Пари Сапун Џекпот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Мареј & Lanman Пари Сапун Џекпот

Верувајќи Дека Тоа Го Прави Така!.Среќа Носи Повеќе Среќа!.Ги измиете Лоша Среќа!.Ако не се среќни....барем

DEN 107.76
Dove Убавина Бар, Розова 4 оз, 8 Бар
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Dove Убавина Бар, Розова 4 оз, 8 Бар

Dove Розова Убавина Бар содржи Dove е класичен хидратантна формула со нежна розова боја #1 Дерматолог Се Пре

DEN 279.60
Maruomiki Дванаесет Ѕвезда Месец Раѓање Камен Рачно Изработени Сапун За Перење Бања За Нега На Кожата На Растенијата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Maruomiki Дванаесет Ѕвезда Месец Раѓање Камен Рачно Изработени Сапун За Перење Бања За Нега На Кожата На Растенијата

Главни состојки : растенијата етерични масла, маслиново масло, масло од грозје, итн.мирис : кои Сакаат Ел

DEN 375.36