• Неодамнешно
Dove Убавина Бар, Зима Нега (4 оз, 16 ст.)

Dove Убавина Бар, Зима Нега (4 оз, 16 ст.)

Buyers rating:
DEN 1007.76

Количина на стоки

#1 дерматолог се препорачува.Не сува вашата кожа како обичен сапун. 16 убавина барови во пакет.Дали знаете дека вашата кожа ја губи и до 25% од неговата способност да ја задржат влагата во зима?Како што во деновите расте пократки и воздухот се добива постудено и посува, вашата кожа може да почне да се чувствуваат краен случај, станува груба, сува, па дури и разбиена.Значи, ако се прашувате како да добиете мазна кожа, дури и кога тоа е ладно надвор, најдобар начин е да се изгради храна и влага во вашиот зима за нега на кожата рутина.Тоа е зошто Dove создаде Dove Зима за Нега на Убавината Бар.На Dove Зима за Нега на Убавината Бар е дизајниран да помогне да се негуваат зима сува кожа и оставете го тоа чувство мека, мазна и блескава наспроти обичниот сапун.Тоа е комбинација на Dove е gentlest препарати за чистење со ¼ навлажнувачки крем за да помогнат во заштитата на кожата од сувост и одржување на неговата природна влага рамнотежа како што се очисти.Оваа Dove Убавина Бар, исто така, е богат со природни масла за да им помогне го надополнува зима сува кожа.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Maruomiki Дванаесет Ѕвезда Месец Раѓање Камен Рачно Изработени Сапун За Перење Бања За Нега На Кожата На Растенијата
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Maruomiki Дванаесет Ѕвезда Месец Раѓање Камен Рачно Изработени Сапун За Перење Бања За Нега На Кожата На Растенијата

Главни состојки : растенијата етерични масла, маслиново масло, масло од грозје, итн.мирис : кои Сакаат Ел

DEN 375.36
ДОБЛЕСТ КОД Утрински Ритуали рачно изработени Сапун. 3 Пакет Различни Уникатен Пакет Домашен Бања Сапун Барови.
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ДОБЛЕСТ КОД Утрински Ритуали рачно изработени Сапун. 3 Пакет Различни Уникатен Пакет Домашен Бања Сапун Барови.

Нова Утрински Ритуал : Со ладноцедените етерични масла, вистински овошни сокови и purees, масла, butters и суше

DEN 335.76