• Неодамнешно
StarTech.com 6in SATA Power до 8 Pin PCI Express Видео Картичка Моќ Кабел Адаптер - SATA до 8 pin PCIe моќ (SATPCIEX8ADP)

StarTech.com 6in SATA Power до 8 Pin PCI Express Видео Картичка Моќ Кабел Адаптер - SATA до 8 pin PCIe моќ (SATPCIEX8ADP)

Buyers rating:
DEN 180.72

Количина на стоки

Се конвертира два 15-pin SATA конектори за напојување на 8-pin PCI Express видео картичка моќ конектор – PCI Express Адаптер – PCI Express Моќ Кабел – SATA за PCI Express Моќ – SATA да PCIe Моќ – SATA до 8 Pin PCI Express. 8 Pin PCI Express (женски) 2x 15-pin SATA (машки) моќност конектори.Изградени со врвен квалитет компоненти.На Startech SATA Power до 8-Пински PCI Express Видео Картичка Моќ Кабел Адаптер карактеристики на PCI Express моќ конектор, како и два 15-pin SATA машки моќ конектори.Ова обезбедува рентабилно начин да се поврзете PCIe видео картичка за да Serial ATA моќност конектори предвидено од страна на компјутер напојување, елиминирање на потребата да се надополни на напојување за доброто на видео картичка компатибилност.Тоа е стручно се дизајнирани и изградени од материјали од врвен квалитет.Startech SATA Power до 8-Пински PCI Express Видео Картичка Моќ Кабел Адаптер : 1 х 8-пински PCI Express (женски) конектор 2 x 15-pin SATA (машки) connectors Gold-обложено СО connectors Length : 6" Поврзување на PCIe Видео Картичка за Напојување што не е опремен со PCIe конектор.Се погледне за Star Tech Брендирани Пакување за да се обезбеди што се добива вистински Star Tech производ. 1 - 6in SATA Power до 8 Pin PCI Express Видео Картичка Моќ Кабелот за Адаптер.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат