• Неодамнешно
Duttek SATA да ESATA Адаптер, Адаптер од sata, ESATA 7Pin Женски SATA 7Pin Машки Extende Адаптер. (2Pack)

Duttek SATA да ESATA Адаптер, Адаптер од sata, ESATA 7Pin Женски SATA 7Pin Машки Extende Адаптер. (2Pack)

Buyers rating:
DEN 176.64

Количина на стоки

SATA да ESATA адаптер тоа е ESATA женски SATA 3.0 машки адаптер 7pin да конектор за продолжување адаптер.Адаптер од SATA едниот крај е ESATA надворешни женски конектор и на другиот крај е полн пакет SATA машки конектор, кој може да биде поврзан ESATA и SATA кабли се користат и за продолжување.Карактеристики : ESATA да SATA Адаптер, лесен, компактен, едноставен и брз.Во споредба со кабли, тоа нема да биде ограничена со тековната големина.Тоа може лесно да се префрлите на напојување интерфејсот за поврзување на различни уреди.Тоа не заземаат простор за секојдневна употреба и plug and play.Машки да машки адаптер од sata Материјал : целиот адаптер е еколошки ПВЦ материјал.Контакти се во добра контакт, и снабдувањето со електрична енергија е стабилен и нема да предизвика лош контакт.Esata да sata Адаптер е побрзо отколку USB3.0 и USB2.0 адаптер и брзина на пренос е до 6 Gbps.На TB хард диск на Esata Адаптер може директно поддршка на датотека бекап без користење на мрежата.Назад компатибилен со SATA I, II, III хард дискови.Забелешка : исклучете го пред уредот за конфигурација.Duttek SATA да ESATA Адаптер, Адаптер од sata, ESATA 7 Pin Женски SATA 7 Pin Машки Extende Адаптер.Адаптер од SATA должина : 16.10 мм, висина : 26.05, ширина : 6.39 mm.Esata да sata Адаптер е побрзо отколку USB3.0 и USB2.0 адаптери, со брзина на пренос до 6 Gbps.Esata Адаптери TB хард диск може директно поддршка на датотека на копија и без потреба за мрежа.Назад компатибилен со SATA I, II, III хард дискови.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Lindy 0.2 m Низок Профил Latching SATA Кабел (33559)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Lindy 0.2 m Низок Профил Latching SATA Кабел (33559)

Карактеристики latch тип, ниска профил SATA приклучок кој се заклучи на своето место кога се користи со комп

DEN 360.00