• Неодамнешно
JacobsParts USB 3.0 да SATA III SSD HDD 2.5 Хард Диск Адаптер Кабел, Поддржува UASP

JacobsParts USB 3.0 да SATA III SSD HDD 2.5 Хард Диск Адаптер Кабел, Поддржува UASP

Buyers rating:
DEN 190.80

Количина на стоки

Поврзувајте било 2.5" SATA HDD или SSD да USB Тип-порта.Поддржува USB 3.0 (USB 3.1 Gen1) 5 Gb/s USB линк брзина.Поддржува UASP да се зголеми ефикасноста.Дава енергија и податоци преку еден кабел.Не се погодни за 3.5" дискови или оптички дискови.Работи со Windows, Mac, Linux, i OS, Android и повеќе.Наназад компатибилен со USB 2.0. Чипсет : JMicron JMS578 USB 3.1 Gen1 да SATA 6 Gb/s Мост Контролер.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат