• Неодамнешно
Tripp Лајт 6in SuperSpeed USB 3.0 да SATA III Адаптер Кабел w/ UASP, 2.5 во SATA Хард Дискови, Бела (U338-06N-SATA-W)

Tripp Лајт 6in SuperSpeed USB 3.0 да SATA III Адаптер Кабел w/ UASP, 2.5 во SATA Хард Дискови, Бела (U338-06N-SATA-W)

Buyers rating:
DEN 458.16

Количина на стоки

Поврзува 2.5 во.SATA HDD или SSD за вашиот лаптоп или компјутер преку USB порта за екстра складирање, брз на дискот, форматирање и брз пренос на податоци.Компатибилен со 2.5 во.SATA HDDs и SSDs До 4 ТБ и сите USB-от за оперативни системи.Работи до 70% побргу кога е поврзан за да се UASP домаќин контролер.Plug-and-play—ниту надворешно напојување потребно.Стил : USB да SATA III w/ UASP Сега можете да направите резервни копии на важните податоци, превземање на старите податоци и зачувување на нови податоци на надворешен 2.5-инчен SATA диск, без да го инсталирате во вашиот компјутер.Tripp Лајт е U338-06 N-SATA-W Super Speed USB 3.0 да SATA III Адаптер Кабел се поврзува со SATA хард диск (HDD) или цврста состојба диск (SSD) на достапните USB порта на вашиот лаптоп или компјутер.Тоа е погодно средство за екстра складирање, брз на дискот, форматирање и брз пренос на податоци.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат