• Неодамнешно
Бахман Возови - СЦЕНА SCAPES - 5 ОРЕВ ДРВЈА (2 по кутија) - O Скала

Бахман Возови - СЦЕНА SCAPES - 5 ОРЕВ ДРВЈА (2 по кутија) - O Скала

Buyers rating:
DEN 573.12

Количина на стоки

Ве молиме имајте предвид, вашиот напојување е заштитена од коло прекинато што автоматски се ресетира по краток спој е поправена.По песната се собрани, двојно проверете за заедничко поврзување и се вклопуваат со лесно трчање вашите прсти во текот на врвот на шините во двете насоки.Додадете го остатокот од автомобили кои доаѓаат со твоите поставени од страна на ставање на нив на патеката и да се работи на нив и назад преку терминал rerailer се додека не планирам непречено.Чиста тркала и чистење на патеката се обезбеди добар електричен контакт.Проверете дали сите тркала се на патеката.Се сеќавам – никогаш нема да ја напушти вашиот воз работи на надзор!.Без тензија помеѓу автомобили, couplers ќе се отвори автоматски.Воз врши најдобри под чисти услови на работење.Бидете внимателни дека железнички joiners не се лизга под воз без правилно поврзување.Природна текстура.Терминал/Rerailer.Проверете дали е магнет се обезбедени на долната страна од патеката и да се опремени со челик предвидени.Чести причини за краток спој : derailed тркала може да предизвика краток.Uncoupling се случува само кога во текот на еден под-песна магнет и кога нема тензија помеѓу автомобили.Првиот чекор knob на брзина контролор стрелките на часовникот, додека таа ќе престане (сите на патот кон лево).E-Z Песна – достапни во или црно roadbed со челик легура железнички или сива roadbed со никел сребро железница.Кога тркала планирам без проблеми преку песна, знаете тркала се сите на патеката.По околу секои 8 часа на работа, избришете песна шини и изложени тркала со мека, lint-слободен крпа.Листа на Компоненти.Бахман E-Z Смазка или други хоби-одделение лубриканти се препорачува.Започнете хранење моќ на патеката од полека претворајќи knob на брзина контролор стрелките на часовникот.Некои групи може да дојде со брзина контролер со две push копчето конектори.Потоа приклучокот за напојување во живо на ѕидниот штекер.Не користите здрав растворувачи, тие може да ја оштетат пластика - користете песна почиста.Напојување и контрола на брзината се plug and play (репродуцирај); нема алатки се потребни.Ако автомобили ќе не uncouple, проверка за да бидете сигурни на couplers се поставени директно во непосредна близина на магнет позиција показател и дека индикаторот е поставен во линија со централната линија на под-песна магнет.За да направите позитивни и безбедни конекции за да овие, притисни во копчиња и внесете го секој од голи завршува на врската жица од вашиот додаток.Отстранување на црна остатоци е нормално.Иако погоден за сите скали, најчестите големина/скалата е означена во заграда е по големина опис.Бидете сигурни дека железнички и joiners се седи правилно.Потоа нежно притиснете ја автомобили заедно – тие ќе се вклучи автоматски.Ако автомобили ќе не двојка, проверка за да бидете сигурни автомобили не се позиционирани над uncoupling магнет или паркирани на крива.Исто така, проверете ги сите конекции и бидете сигурни дека нема метал од каков било вид преку шини.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

28 Компјутери Пурпурна Цвет Кластер Цвет Вегетација Групи Трева Китки Статични Сценографијата Модел DIY Минијатурни
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

28 Компјутери Пурпурна Цвет Кластер Цвет Вегетација Групи Трева Китки Статични Сценографијата Модел DIY Минијатурни

Материјал : смола материјал.Големина : приближно 0.5 инчи.Тоа е многу едноставен за употреба, ќе се примен

DEN 455.76