• Неодамнешно
Џон Boos Блок WAL-MN2418150-СМ Резба Колекција Пирамида Дизајн Реверзибилна Орев Сечење Одбор со Сок од Жлебот, 24 Инчи x 18 Инчи x 1.5 Инчи

Џон Boos Блок WAL-MN2418150-СМ Резба Колекција Пирамида Дизајн Реверзибилна Орев Сечење Одбор со Сок од Жлебот,

Buyers rating:
DEN 11710.80

Количина на стоки

Џон Boos производи се дизајнирани да ги задоволат очекувањата на комерцијалните кујни, а надминува највисокото ниво на квалитет и безбедност на храна стандарди.Неколку брзи минути на редовни масло апликацијата ќе ви го обезбеди вашиот нов одбор е правилно искусни и подготвени за работа!По употребата, се мијат одбор со топла, сапуница вода (сите дрвени сечење одбори не машина за миење садови безбедно и не треба да биде потопено во вода).Од 1887 година, секој вистински Јован Boos сечење одбор и месар блок е со гордост се направени во Effingham, Илиноис од страна на квалификувани craftspeople користење на времето чест техники. (1 кафена лажичка кајгана еден четвртиот на вода/5-на-1 за односот на оцет на вода) не се впие одбор во вода, тоа ќе ја оштети дрво.Интегрирани рака костец на секој крај, го прави лесно да се укине, флип и маневрирање овој голем резба одбор. Реверзибилна : Овој уникатен одбор карактеристики пирамидата во облик на поени да се одржи месо во место додека резба.Често имитиран, Џон Boos и Ко.Масло вашиот сечење одбор на сите површини на секои 3-4 недели за да се одржи оригиналниот Boos блок крем заврши со восок.Џон Boos препорачува користење на Џон Boos Мистерија Нафта и/или Џон Boos Блок Крем.Нега : рака мие и сува.Овој брз задача ќе се заштити и да го продолжат одбор е животот и да се обезбеди тоа е ужива во децениите што доаѓаат.Секој одбор и блок е составен од активности собрани Северна Америка hardwoods, и нуди комерцијални одделение за сечење површина која ја штити остар раб на парична казна прибор за јадење.Одржување На Вашиот Одбор : .Како и сите природни дрво сечење на табли, Џон Boos одбори не се наменети за машина за миење садови.Секој Јован Boos Одбор и Блок доаѓа со храна безбедно природни масла заврши дека им помага на заштита на дрво за време на транзитот.Оваа сечење одбор е составен од активности извори, рачно одбраната цврст Американски Црн Орев Дрво.Џон Boos препорачува примена на Џон Boos Одбор Крем (исто така се продава одделно) за да го запечати врвот на дрво површина по примена на Тајната Масло.На Професионален Избор : Често имитиран, Boos Одбори и блокови се приоритетни за сечење површини на врвни готвачи и ресторани низ светот.Џон Boos Блок WAL-MN2418150-СМ специјалност резба одбор мерки дарежлива 24 инчи долго, 18 инчи, широк и стои од 1,5 инчи дебела.Еднаш месечно, ќе се применуваат дури и грбот на NSF Одобрени Јован Boos Мистерија Масло (се продава одделно), и оставете ја да се впие во текот на ноќта. (Се продава одделно на ).Нафта и крем се продава одделно за .Едноставна одбор се грижи да се обезбеди оваа преданија, рачно изработени одбор е омилена во вашата кујна за годините што доаѓаат.Се применуваат Јован Boos Мистерија Масло редовно (почесто во сува клима, и кога одбор е сосема нов), употреба на Џон Boos Одбор Крем за печат на дрво површина по примена Мистерија Масло.Миење на Џон Boos сечење одбор со топла сапуница вода по секоја употреба и избришете со чиста крпа или нека се исуши.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Belissy Сечење Одбор Рек - Ѕид-Монтирани Самолепливи Капак Сечење Сечкање Одбор Рек Носителот Кујна Организатор(Бела)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Belissy Сечење Одбор Рек - Ѕид-Монтирани Самолепливи Капак Сечење Сечкање Одбор Рек Носителот Кујна Организатор(Бела)

Направен од висок квалитет на железо материјал, екопријателски, здрав и издржливи.Со налепница, не треб�

DEN 599.76
ZVP Расклопна Сечење Одбор Сет, Капе Ez BBQ Првично Када, Количка за Кампување Јадења Потоне со Colander, Мултифункционални
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ZVP Расклопна Сечење Одбор Сет, Капе Ez BBQ Првично Када, Количка за Кампување Јадења Потоне со Colander, Мултифункционални

Нож & Нож Кутија : За ваша погодност, скриен отстранлив алатка кутија со нож е додадена на дното.Можете да

DEN 383.76
MWTYW Дезинфекција Нож Носителот Сечење Одбор стапчиња за јадење Сечење Одбор Дезинфекција Машина за Домаќинство
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

MWTYW Дезинфекција Нож Носителот Сечење Одбор стапчиња за јадење Сечење Одбор Дезинфекција Машина за Домаќинство

Име на производ : Сечење одбор машина дезинфекција машина.Контрола метод : допир.Номинална напон : 110240 V.Н

DEN 18401.76
СИНАТА ДАБОВИ КОМПАНИЈА Премиум Acacia Дрво Големи Реверзибилна Сечење Одбор со Сок од Жлебот & Бомбичка Носителот
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

СИНАТА ДАБОВИ КОМПАНИЈА Премиум Acacia Дрво Големи Реверзибилна Сечење Одбор со Сок од Жлебот & Бомбичка Носителот

5" дебела месар блок стил одбор овозможува стабилна своите перформанси.Искуство еден од најдобрите прем

DEN 1390.80
HealthSmart™ Гранит Сечење Одбор
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

HealthSmart™ Гранит Сечење Одбор

ЗДРАВА СЕЧЕЊЕ ОДБОР ЕЛЕГАНЦИЈА : Health Smart е Гранит Сечење / Тесто Одбор е издржлива парче од полиран каме�

DEN 539.76