• Неодамнешно
Restørsea ПРО Интензивен Третман 10X

Restørsea ПРО Интензивен Третман 10X

Buyers rating:
DEN 4548.00

Количина на стоки

ДАВА СЛИЧНИ РЕЗУЛТАТИ КАКО и RETINOLS НО БЕЗ ИРИТАЦИЈА - ензимот во Restørsea производи се природно наменета да се само се вари на мртвите клетки, оставајќи живи клетки неповреден.Retinols и glycolic киселини хемиски горат и живите и мртвите клетки, предизвикувајќи повеќе иритација.СОДРЖИ АКТИВЕН ЕНЗИМ AQUABEAUTINE XL - Ова exfoliating серум вклучува револуционерна ензим, добиени од лосос икрата, ексклузивно за Restørsea производи.Вонредни бидејќи овој заштитен активен ензим селективно digests мртвите клетки од кожата, оставајќи ја живи клетки и откривање на недопрени мека, раслоен кожата.СУПЕРИОРЕН во однос НА НАМАЛУВАЊЕ на ПОЈАВАТА НА КАФЕНИ ДАМКИ - Како во однос на Glycolic Киселина.Лекување на вашата чувствителна кожа со грижа, со примена на оваа интензивна лице третман на фините линии, брчките, лузни врати еластичност и еластичноста на кожата.Препорачан Употреба : да Користите AM и PM.Примени една пумпа за чиста кожа.Може да се носи ПОД ПРО Ребаланс Лосион или ПРО во текот на целиот Ден Секој Ден Лосион 3 X.Безбедни и не-иритирачки алтернатива на ретинол.Подобро од glycolic киселина во намалување на појавата на кафени дамки.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА СЕРУМ 70% плус повеќе. За сува кожа, супер хидрантни, Крем, Анти-стареењето & Анти-навремено
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА СЕРУМ 70% плус повеќе. За сува кожа, супер хидрантни, Крем, Анти-стареењето & Анти-навремено

супер хидратација; обезбедува влага во постојан ослободување основа; долгорочна навлажнувачки својств

DEN 348.00
Сјај Рецепт Слива Дебели Хијалуронска Серум Џамбо - Хидратантен Хијалуронска Киселина на Лицето Серум - Серум
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Сјај Рецепт Слива Дебели Хијалуронска Серум Џамбо - Хидратантен Хијалуронска Киселина на Лицето Серум - Серум

АнтиоксидансБогата Слива Хидрира, ја храни, и rejuvenates кожата веднаш за интензивна, сочни хидратација и м�

DEN 2280.96
Дрвото на Животот Анти-Стареењето Крајната Ноќно Ресетирање на Лицето Серум | Возраст пркосејќи им Лице и Нега
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Дрвото на Животот Анти-Стареењето Крајната Ноќно Ресетирање на Лицето Серум | Возраст пркосејќи им Лице и Нега

Крајната Возраст пркосејќи им на Ноќното Серум е дел од Дрвото на Животот е премија за нега на кожата ли�

DEN 430.80