• Неодамнешно
CiCiglow Дигитални Bluetooth/FM Интернет Радио, Преносни Дома Користејќи DAB FM Преносни Радио Играч Радио со 2.4 Инчен LCD Екран

CiCiglow Дигитални Bluetooth/FM Интернет Радио, Преносни Дома Користејќи DAB FM Преносни Радио Играч Радио со

Buyers rating:
DEN 480.00

Количина на стоки

Машината истовремено опремени за DAB/DAB + и FM приемник.Поддршка stereo output (стерео излез, со користење на високо крајот DAB чип добијат зголемување на чувствителни дигитален сигнал.Користење на најновите безжична Bluetooth 5.0 технологија, може лесно да се поврзете за IOS/IOS компјутер, паметен телефон и другите уреди со Bluetooth, да уживаат во високиот квалитет на музика во секое време.За DAB програма слики на екранот, на 2,4 инчен LCD екран, 320x240 точка, се потенцира на екранот појасна текст и слика на екранот ефект.Поддршка екран програма за заштита и прилагодување на осветленоста на екранот, со избор на време дисплеј ефекти и поставки за времето избор.Dual поставување аларм функција, висока чувствителност ФМ и за DAB радио.Модерен и преносни, погоден за дом, канцеларија, отворено патување, спорт, рекреација, забава, учење и така натаму.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Radio Material : ABSColor : Како Слики Shown Bluetooth Верзија:5.0 Излезна Моќност:4Ω1 WFrequency Одговор:20 HZ-2 KHZBluetooth Растојание:8m Power Текст : Micro USB 5 V 1 AContinuous Време на Репродукција : Користење за DAB Режим За 8 HCharging Време:Околу 4 Hours FM Фреквентен Опсег : 87.5-108 MHz For DAB Фреквентен Опсег : 170-240 MHz For DAB Приемник Чувствителност:-99dbm2.4 Инчен TFT LCD:320 x 240 Dot Built-во 1200ma 3.7 V Литиум Battery Temperature : 0℃-45℃Температура на Чување:-20℃-70℃Тежина : Околу. 166g Package Листа : 1 x Radio1 x Manual1 x Полнење Кабел.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат