• Неодамнешно
CiCiglow Целосна Фреквенција Приемник Радио FM/AM/SW/LW/ТВ Звук Целосна Фреквенција Приемник Приемник Прима Радио Часовник за Аларм(10k)

CiCiglow Целосна Фреквенција Приемник Радио FM/AM/SW/LW/ТВ Звук Целосна Фреквенција Приемник Приемник Прима

Buyers rating:
DEN 1502.40

Количина на стоки

FM/AM/SW/LW/ТВ Звук Целосна Фреквенција Приемник.Со часовник и аларм функција.Ниска моќност симбол, полнење симбол на екранот.Мемориска функција.Поддржува MICRO USB конекција за напојување (Полнење кабел НЕ се вклучени).Подигање на државата, може да се постави за да го исклучите државата и заклучи фреквенција функција.Со исклучување на вкупно копчето, можете да го спречите радио од истекување или пак на автоматски по исклучување.Копчето автоматско осветлување функција, лесно да се работи во текот на ноќта.Кратко-бран основен чекор вредност 0.005 MHZ, основен чекор вредноста на 9 KH или 10 K, FM основен чекор вредност од 0,05 MHZ.Во FM режим, поврзете слушалка и долго притиснете го копчето "Меморија" копчето за 2 секунди, тоа ќе се појави "STEREO" знак.Долго притиснете го копчето "Меморија" копчето повторно, "СТЕРЕО" знак ќе бидат откажани, или да се повлече слушалка, на "STEREO" знак ќе се исто така откажани.Примање на Чувствителност : MW : Подобро отколку 10 m V / M FM : Подобро од 18 d B ШВ : Подобро од 60µV Фиксна фреквенција копчиња : 50-108 MHZ FM1 фреквентен опсег : 50-88 MHZ FM2 фреквентен опсег : 87-108 MHZ FM3 (ТЕЛЕВИЗИСКИ звук 1) : 56.25-91.75 MHZ FM4 (ТЕЛЕВИЗИСКИ звук 2) : 174.2-222.25 MHZ MW (9 K) 522-1620 KHZ MW (10 K) 520-1710 KHZ LW (долго бран) 153-279 KHZ SW1 3.2-5.945 MHZ SW2 5.95-9.495 MHZ SW3 9.5-11.645 MHZ SW4 11.65-15.095 MHZ SW5 15.1-17.495 MHZ SW6 17.5-21.445 MHZ SW7 21.45-21.9 MHZ Спецификација : Тип : Тип 1 (MW подесување чекор е 10 KHz), Тип 2 (MW подесување чекор е 9 KHz) (Незадолжително)во Внатрешноста на Говорникот : Дијаметар 57 MM, 8 евра, 0.5 w Надворешни Слушалки : Дијаметар 3.5 mm / 32Ω x 2 Батерија : 2 х АА батерија(НЕ се вклучени) Надворешно Напојување : Надворешни 3 V-5 V DC напојување со Ниски Оперативни Напон : 2 V Стерео Резолуција : ≥32d B Нарушување : ≤1% Работна Температура : -15 - 80 (℃) Излезна Моќност : ≤220m W Димензии : 125 x 77.25 21 x (mm) Пакет Тежина : 190g Количина : 1pc Пакет се вклучени : 1 x Целосна Фреквенцијата на Радио Приемник 1 x Слушалка 1 x Прирачник за Корисникот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат