• Неодамнешно
Retekess TR604 Преносни AM FM Радио, Аналогни Транзистори Радио, Едноставна Радио Напојува од страна на Д Батеријата, V117 Едноставна AM FM Радио, Преносни Радио Shortwave со Најдоба

Retekess TR604 Преносни AM FM Радио, Аналогни Транзистори Радио, Едноставна Радио Напојува од страна на Д Батеријата,

Buyers rating:
DEN 1055.52

Количина на стоки

Одличен квалитет на звукот дека е гласно и јасно, кој 3.5 инчен говорникот; избор на низок или висок тон; и прецизни; лесно подесување.FM AM 2 бенд приемник; 87-108 MHz FM; 520-1710 KHz СУМ; кога слушате FM; ве молиме да се повлече од 24inch антена за да се добијат најдобар прием; кога се прима СУМ; ќе може да се добие оптимална прием од страна на ротирачки насока на радио.Стандарден 3.5 mm слушалка џек ви овозможува да слушате без нарушување на другите; светот на музика може да се чуе со било какви слушалки со 3,5 mm приклучок.V117 am fm радио со најдобар прием; 18.90 инчен телескопски вртливата антена; am fm радио со најдобар прием; 7 делови долго антената што е лесно да се најде на локалната станица.AM/FM радио тјунер; лесен-за-користење цилиндар тип подесување knob со големи dial скала panel display; идеален подарок за старците; совршен shortwave радио за заедницата центар.V117 преносни am fm радио со 18.90 инчен (48 cm) долго антена, лесно да се најде локалната станица.V117 аналогни радио е attractively-стилизирана, џеб големина радио со едноставност и функција на ум и тоа нуди комбинација на карактеристики за пријатно AM/PM/Стерео слушање.Напојува од страна на 2 АА батерии (не се вклучени).Лесно може да се работи за неколку дена.Големина : 126 x 75 x 26mm / 4.9 x 2.9 x 1 во.Тежина : 132g / 0.3 lb.V117 транзистори радио е е погодно големина и тежина и е лесен за користење.Рачни и одлична за патување, кампување, одмори, или tucking во вашиот ранец. 3.5 mm слушалка џек во оваа преносни радио ви овозможува да уживате во музика/приказна со слушалка во секое време(слушалка не се вклучени).Ги задоволи вашите различните потреби во таква преносни радио.TR604 преносни радио има едноставен и лесен-за-работат knob.Можете да интуитивно ја прилагодите јачината на звукот и канал, и брзо да се прилагоди на позицијата која ја сакате.Напојување со 3 x D батерии (не се вклучени) или AC 110 V текст.Ако не ја користите батеријата, можете да го полните на радио со 55.12 инчен(140cm) AC кабелот во штекер.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат