• Неодамнешно
Eastman 60242 Icemaker Штекер Кутија со Чекан Пренапон

Eastman 60242 Icemaker Штекер Кутија со Чекан Пренапон

Buyers rating:
DEN 745.20

Количина на стоки

✅ДИЗАЈН - На штекер кутија доаѓа во комплет со пре-инсталиран 1/4-се сврти топката вентил, инсталиран чекан arrester, поддршка заградата, и faceplate поклопецот на димензии 8-1/4-инчен ширина x 7-5/16-инчен висина.Таа е изградена со еден-парче кутија и прирабница и дизајн. ✅ФУНКЦИОНАЛНОСТ - Обезбедува безбедно снабдување со вода за инсталација за фрижидери, вода точење, и мраз, одлуки и е дизајниран за вдлабнати станбени апликации. ✅МЕРЕЊЕ - Мерки 6.5 инчи x 3 инчен x 6.5 инчи.Располага со 1/2 инчи Crimp PEX влезот x 1/4 инчи OD Компресија излезни конекции. ✅ПЕРФОРМАНСИ Максимална работна температура се 34° F до 180° F со сад работен притисок оценка не помала од 125 PSI (862 k Pa). ✅БЕЗБЕДНОСТ - во Согласност со олово-слободен закон.UPC одобрени.Оваа Eastman 60242 Crimp PEX Пред насобраните Мраз Создателот Штекер Кутија е дизајниран за вдлабнати станбени апликации.Тоа има 1/2 инчи Crimp PEX влезот конекција и 1/4-инчен OD компресија штекер со груба отворање на 5-3/4-инчен ширина x 4-7/8-инчен висина x 3-1/2-инчен дијаметар.На штекер кутија доаѓа во комплет со пре-инсталиран 1/4-се сврти топката вентил, инсталиран чекан arrester, поддршка заградата, и faceplate поклопецот на димензии 8-1/4-инчен ширина x 7-5/16-инчен висина.Таа е изградена со едно парче кутија и прирабница и дизајн.Вентили регулирани со овој Стандард се наменети за услуга на температури помеѓу 34⁰ F (1⁰ C) и 180⁰ F (82⁰ C) со дозволени работен притисок оценка не помала од 125 PSI (862 k Pa).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Greenfield B24BRS Штекер Кутија, Бронза
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Greenfield B24BRS Штекер Кутија, Бронза

Направен во U S A УЛ Наведени, Водоотпорна.Diecast алуминиумска легура, Трајни powdercoat заврши.Отпорен на корози

DEN 127.20