• Неодамнешно
Жалба Пред-Искусни Леано Железо 5 Парче Сет, Црна

Жалба Пред-Искусни Леано Железо 5 Парче Сет, Црна

Buyers rating:
DEN 2157.60

Количина на стоки

Една Ложа Претходно Зачинети Леано Железо 5 Парче Сет.Леано железо поклопец карактеристики на само-basting совети.Лесно-зафат рачки за сигурна контрола.Сигурен задржување на топлина, па дури и греење.Претходно зачинети со 100% природни растително масло.Се користи за да се изгорат, sauté, врие, се пече, broil, braise, печено, срј, или скара.Употреба во рерна, на шпоретот, на скара, или во текот на камперски оган.Одлично за индукција cooktops.The Lodge Леано Железо 5 Парче Сет е комбинација на најпотребно леано железо садови парчиња за комплетна кујна.За почетници и искусни готвачи слично, овој сет го прави совршен подарок што ќе се негува со децении.Заврши со 10.5 Инчен Griddle, 8 Инчен Skillet, 10.25 Инчен Skillet, 5 Четвртиот (10.25 Инчи) холандски Печка, и Леано Железо Поклопец со авто-basting совети кои се вклопува во 10.25 Инчен Skillet и 5 Четвртиот холандски Рерна.Секое парче е претходно зачинети за лесно да се ослободи заврши дека се подобрува со употреба.На садови обезбедува одлични топлината и задржување за конзистентни, дури и готвење, и има лесно-зафат рачки за голема контрола и виси складирање кога не е во употреба.Овој сет нуди изобилство од можности.Употреба на парчиња, за да изгорат, sauté, врие, се пече, broil, braise, печено, срј, и скара.Секое парче е безбедно да се користи во рерна, на шпоретот или скара, и во текот на камперски оган.Жалба садови е направен за неколку децении на готвење.Произведени во Америка.Се грижи инструкциите за леано железо : 1. Измијте со топла вода.Додадете благ сапун, ако сакате. 2. Сува темелно со lint-слободен крпа или хартиена крпа. 3. Масло на површината на тавата со многу светлина слој на масло за готвење додека се топли.Висат или чувајте садови во суво место.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Cuisinart Frittata 10-Инчен Nonstick Пан Set - Црна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Cuisinart Frittata 10-Инчен Nonstick Пан Set - Црна

Алуминиум core изградба загрева брзо и рамномерно, за совршени резултати во секое време.употреба на stovetop

DEN 1872.00