• Неодамнешно
Granitestone Про Садови и Тави Поставете 13 Парче Тешко Елоксирани Премиум Готвач е Садови со Ултра Nonstick Дијамант & Минерални Обложување, од не ' Рѓосувачки Челик Остане Ку

Granitestone Про Садови и Тави Поставете 13 Парче Тешко Елоксирани Премиум Готвач е Садови со Ултра Nonstick

Buyers rating:
DEN 7199.76

Количина на стоки

ИЗГРАДЕН за ДА ТРАЕ –Granitestone Про е изградена од хард елоксирани која е посилна од нерѓосувачки челик & стандардните алуминиумски садови.Хард-елоксирани алуминиумски надворешноста е густа, nonporous, високо носат-отпорни, и спроведува топлина неверојатно добро за крајната про перформанси.УЛТРА NONSTICK - ултра-керамички nonstick обложување е засилен со титаниум и се обезбедува крајната храна порака - без масло или путер потребни прави за поздрава исхрана, и дава кавга слободен, лесно расчистување.СУПЕР ИЗДРЖЛИВ – слој на пан е доволно издржливи за да го издржат метален прибор, spatulas, лажици, whisks, па дури и електрична beaters додека му години на извонредни, nonstick употреба.НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК РАЧКИ - се излади на допир на stovetop додека ергономски дизајн нуди безбедна и цврста потпора.COOKTOP & ФУРНА БЕЗБЕДНО - компатибилен со гас, електрично, стакло cooktops & фурна безбедно до sizzling до 500° Целзиусови, капаци вклучени!Ве молиме имајте предвид, оваа група не е компатибилен со индукција cooktops.КАЛЕНО СТАКЛО КАПАЦИ - ви овозможува да се следи храна како што готвачи.Капаци одговара тесни за да го запечати хранливи материи за повеќе вкусна резултати & се фурна безбедно.Машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО - поминуваат помалку време со расчистување!По сите, готвење и prepping е направено, место садовите во машина за миење на садови за брзо и лесно расчистување.ЗДРАВА & NONTOXIC - сите Granitestone производи се без PFOA, PFOS и други штетни хемикалии вклучувајќи ги доведе & кадмиум за еко-пријателски, здрав искуство.Сет вклучува – 8" skillet, 10" фрај пан, 12. 5" фрај пан, 1. 5-четвртиот сос тавата со капак, 2. 5-четвртиот сос тавата со капак, 3-четвртиот готвач е тавата со капак, 3-четвртиот sauté тавата со капак, 6-четвртиот акции тенџере со капак.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Cuisinart Frittata 10-Инчен Nonstick Пан Set - Црна
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Cuisinart Frittata 10-Инчен Nonstick Пан Set - Црна

Алуминиум core изградба загрева брзо и рамномерно, за совршени резултати во секое време.употреба на stovetop

DEN 1872.00