• Неодамнешно
WEDO Санка Чекан со Fiberglass Рачки, Висока Јаглероден Челик Чекан, Пластичен Слој се Справи, Шок Отпорни, Не се Лизга Рачка, Умре-фалсификувани, Силна вртежен момент, ТРАЈ

WEDO Санка Чекан со Fiberglass Рачки, Висока Јаглероден Челик Чекан, Пластичен Слој се Справи, Шок Отпорни,

Buyers rating:
DEN 2246.40

Количина на стоки

ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ СУРОВИ МАТЕРИЈАЛИ : Санка Чекан Рака е Целокупната Умре-фалсификувани од страна на Високо Јаглероден Челик, ударни инструменти површината е појачани и зацврстен, и цврстина на чеканот површината и главата е меѓу 50-58 HRC, и цврстина големината не е помала од 3мм.Дизајн : Санка Чекан впечатлива површината е chamfered 48 степени за да се спречи било какви опасни фрагментација.Главата DIN и спецификации се јасни, а се справи со обвивка ефикасно ги штити рачка од оштетување.Функција : Санка Чекан очи е точна, и чеканот се справи со е заштитена кога тропа.Цврстина не надминува 33 HRC.Лепак пополнување на глава нема да влијае на животната средина влажност, што е повеќе фирма и издржливи.Ергономски Дизајн : Санка пластични Чекан опфатени се справи содржи компресија отпорни на стаклени влакна, а надвор е направен од PP и TPR материјали.Тоа може да се користи во различни временски средини, анти-пропадна и маснотии отпорни, погоден за долго време операција.Одговара на вашите потреби и да уживате во вашето работно време.УСЛУГА : WEDO TOOLS имаат целосна сорти со добри настапи.Според специфични својства се бара од страна на различни алатки, изберете различни челик суровини за производство, за да се постигнат најдобри механички перформанси и корисничко искуство.WEDO има стабилни складирање снабдување, па ние може да обезбеди клиенти со навремена испорака и high-end производи појавување со брендот.ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ СУРОВИ МАТЕРИЈАЛИ : Санка Чекан Рака е Целокупната Умре-фалсификувани од страна на Високо Јаглероден Челик, ударни инструменти површината е појачани и зацврстен, и цврстина на чеканот површината и главата е меѓу 50-58 HRC, и цврстина големината не е помала од 3мм.Дизајн : Санка Чекан впечатлива површината е chamfered 45 степени за да се спречи било какви опасни фрагментација.Главата DIN и спецификации се јасни, а се справи со обвивка ефикасно ги штити рачка од оштетување.Функција : Санка Чекан очи е точна, и чеканот се справи со е заштитена кога тропа.Цврстина не надминува 30 HRC.Лепак пополнување на глава нема да влијае на животната средина влажност, што е повеќе фирма и издржливи.Ергономски Дизајн : Санка пластични Чекан опфатени се справи содржи компресија отпорни на стаклени влакна, а надвор е направен од PP и TPR материјали.Тоа може да се користи во различни временски средини, анти-пропадна и маснотии отпорни, погоден за долго време операција.Одговара на вашите потреби и да уживате во вашето работно време.УСЛУГА : WEDO TOOLS имаат целосна сорти со добри настапи.Според специфични својства се бара од страна на различни алатки, изберете различни челик суровини за производство, за да се постигнат најдобри механички перформанси и корисничко искуство.WEDO има стабилни складирање снабдување, па ние може да обезбеди клиенти со навремена испорака и high-end производи појавување со брендот.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Американската Чекан AM3ZNAG Цинк Чекан
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Американската Чекан AM3ZNAG Цинк Чекан

Тип На Производ : Прецизност На Мерење.Пакет Димензии : 16.0 "L X 8.0" W X 8.0 " Х Земја На Потекло : Сад.Пакет Тежин�

DEN 2197.20
TEKTON 2-1/2 lb. Stubby Дупчење Чекан | 31201
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

TEKTON 2-1/2 lb. Stubby Дупчење Чекан | 31201

Висока јачина на fiberglass се справи со core помага апсорбираат вибрациите.Надворешноста поли јакна заштитув

DEN 432.00
GEDORE 1.35/2 Лизгачки Чекан 500 mm, 1.7 kg
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

GEDORE 1.35/2 Лизгачки Чекан 500 mm, 1.7 kg

Погоден за отстранување на мала топка лежишта, бидејќи не е често не е доволно простор за контраподдршк�

DEN 3009.12
Wilton Б. А. С H 16 Санка Чекан, 10 Lb (21016)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wilton Б. А. С H 16 Санка Чекан, 10 Lb (21016)

НЕ се ЛИЗГА на ЗАФАТ : Вулканизирана гума рачка за безбедно зафат додека паѓа.МАРКА ЗЕЛЕНА ГЛАВА : Hivis, ка�

DEN 2255.76
Bovidix 8211360 Санка Чекан, 3-Фунти
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Bovidix 8211360 Санка Чекан, 3-Фунти

3 Фунти За Дупчење Чекан.Се справи со : 10инчен долго, 60 проценти fiberglass, Гума зафат.За употреба во тешки раб

DEN 434.16
Wilton Б. А. С Ч 36 Санка Чекан, 12 Lb (21236)
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Wilton Б. А. С Ч 36 Санка Чекан, 12 Lb (21236)

НЕРАСКИНЛИВО се СПРАВИ со ТЕХНОЛОГИЈА : Челик core елиминира кршење време overstrikes.МАРКА ЗЕЛЕНА ГЛАВА : Hivis, к

DEN 5831.76
GEDORE 1.35/1А Лизгачки Чекан 230 mm, 700 g
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

GEDORE 1.35/1А Лизгачки Чекан 230 mm, 700 g

Погоден за отстранување на мала топка лежишта, бидејќи не е често не е доволно простор за контраподдршк�

DEN 2855.28