• Неодамнешно
Aulisa Ангел Чувар Wireless, погоден за носене Виталните Знаци Мониторинг & Аларм Систем за Далечински Мониторинг (Доенче)

Aulisa Ангел Чувар Wireless, погоден за носене Виталните Знаци Мониторинг & Аларм Систем за Далечински Мониторинг

Buyers rating:
DEN 1053.60

Количина на стоки

ФДУ РАСЧИСТИ ТЕХНОЛОГИЈА - само медицински-одделение безжична vitals следи и аларм систем за домашна употреба. (Забелешка : Не се Наменети за Медицинска Употреба).КОНТИНУИРАНО СЛЕДЕЊЕ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ - ги Следи Sp O2 и отчукувањата на Срцето за доенчиња, деца и возрасни.БЕЗЖИЧНА погоден за носене - Wireless, светлина oximeter кутија за неограничен движење со користење на Bluetooth/Wi Fi за пренос на податоци.Smart phone апликација за i OS и Android ви овозможува да видите следи anywehre преку Wi Fi конекција. 2-НАЧИН АУДИО и ВИДЕО СО ВИЗИЈА НОЌ - Use default го ограничува или да ги прилагодите на горниот и долниот vitals граници за подобрување на алармот точност.Се прилагоди на сметка за возраста, здравствената состојба, и живеат надморска височина.РЕКОРД & СПОДЕЛИТЕ СО ВАШИОТ ЛЕКАР - секогаш Кога некој здравствен алармот се огласува, три минута clip (30 секунди пред & 150 секунди по) се снимени и зачувани на екранот единица за подоцна преглед на аудио, видео и vitals.Само безжични vitals следи и аларм систем на технологија со ФДУ Расчисти технологија за возрасни, деца и доенчиња во потрошувачки пазар.Нека Ангел Чувар да се види на вашето доенче со нашите Безжична Vitals Мониторинг & Аларм Систем.Answer : ___________________________ Note : Accessaries на Ангел Чувар системи може да се купи одделно од Aulisa.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат