• Неодамнешно
Asterion Рачни Gimbal Стабилизатор за Mavic 2 Pro / Zoom / Enterprise | Единечна и Двојна Рачни, Универзална Tripod Планината Стабилизатор

Asterion Рачни Gimbal Стабилизатор за Mavic 2 Pro / Zoom / Enterprise | Единечна и Двојна Рачни, Универзална

Buyers rating:
DEN 383.76

Количина на стоки

Искористување на моќта на вашиот Mavic 2 камера и gimbal да снимате совршено стабилна 4k видео записи за земјата, Asterion претвора вашиот DJI Mavic 2 летало во рачен gimbal-стабилизиран камера за земјиште снимање.Компатибилен за DJI Mavic 2 Pro / Zoom / Enterprise беспилотни летала.Работи со сите tripods и монтажа на системи со универзален стандард 1/4-20 тема.Asterion ви дава уште еден одличен начин да го користите вашиот летало со ефикасно користење на преостанатото полнење на вашите батерии по летови, добива најмногу од вашиот летало.Одлично за снимање екстремни Спортови каде стабилност е од суштинско значење за земјата.Скејтбординг, Rollerblading, Моторни Трки, Велосипедизам, Сурфање, Лов, Аикидо, Скијање и повеќе.Рамката е направен од лесен уште силни и издржливи термопластични PETG материјал.Со гордост дизајниран и произведен во САД.ASTERION за DJI Mavic 2 Pro / Zoom / Enterprise искористување на моќта на вашиот Mavic 2 камера и gimbal да снимате совршено стабилна 4k видео записи за земјата, Asterion претвора вашиот DJI Mavic 2 летало во рачен gimbal-стабилизиран камера за земјиште снимање.Функции за Фотографирање cinematic земјата снимки во не-летаат зони или тесни места, без ризик од летање во луѓето, ги добиете најдобрите close-up сцена за време на лизгање, направи висок квалитет на недвижности видеа со антенски на отворено и мазна внатрешност снимки, опции се неограничени.Идеален снимањето додаток за дома видео, емитување, партија, месец и така натаму, преку професионални камерата на вашиот летало.Многу лесно да се соберат, силен, издржлив и лесен, Asterion има и вашето летало и далечински контролер-образовната работа на вашиот телефон овозможувајќи ви да видите што точно ви се пукање додека снимањето.Целосно дизајнирани и произведени во САД, преку висока прецизност 3 D печатење процеси има казна ленти на површина која не се лизга и удобно да се одржи, плус мека пена за нега на површини на вашиот летало.Компатибилен за DJI Mavic 2 Pro/Zoom/Enterprise, одговара за сите 1/4 Завртка на стандарден tripods и одредување на уреди.Спецификации на Боја : Black Materials : PETG, Метал, Foam Weight : 250g Планината Тема : 1/4 - 20 Пакет се вклучени : Главната рамка, Контролор на носителот, 2 страна на менувачот, 1 дното рачка, за Прицврстување на копчиња, прирачникот ** Летало не се вклучени.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат

Двојна Рачка Фах Камера Стабилизатор, Прилагодлив Подводни се Справи со Фах Заградата Зафат со Shutter Активирањето,
  • Неодамнешно
Оцена на купувачот:

Двојна Рачка Фах Камера Стабилизатор, Прилагодлив Подводни се Справи со Фах Заградата Зафат со Shutter Активирањето,

АЛУМИНИУМ МАТЕРИЈАЛ : CNC блиску обработка, површината елоксирани третман, трајни, отпорност на корозија.

DEN 1912.80