• Неодамнешно
Бебе Девојка Костим за капење L/S UPF 50+ Заштита од Сонце Zip Sunsuit

Бебе Девојка Костим за капење L/S UPF 50+ Заштита од Сонце Zip Sunsuit

Buyers rating:
DEN 431.76

Количина на стоки

OEKOTEX-100 Заверена Ткаенини (слободни од штетни хемиски остатоци).Патент затворање.Заштита од сонце Сите-ден, UPF 50+ : блокови 97,5% од штетното УВ зрачење !.Доаѓаат со капи,долг ракав понуди голема покриеност за вашето бебе е деликатна кожа !.Како подарок за бебето, одат на плажа или на базен !!!.Мек материјал чува бебето, удобно !.Colourfast, искористување тоа многу пати !.Номинална UPF 50+ (Одлична Заштита).Номинална UPF 30+ (Многу Добра Заштита).Сите Bonveranos производи се направени од сонце заштитни ткаенини ,кој го блокира 97,5% од штетните УВ зраци.Кога ќе го видите ова UPF50+ замав запис тоа значи дека лабораториско испитување е направено, можете да се чувствуваат сигурни дека вашите деца ќе се заштитени од изгореници и оштетување на кожата.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат