• Неодамнешно
famibay Триаголник Tablecloth 55 x 70 Декорација на Домот, Памук, Лен Маса Крпа со Tassel Работ Прашина-Доказ Перат Кујнската Маса Покритие за Трпезариска Маса(Лен)

famibay Триаголник Tablecloth 55 x 70 Декорација на Домот, Памук, Лен Маса Крпа со Tassel Работ Прашина-Доказ

Buyers rating:
DEN 575.76

Количина на стоки

Лен. 90% памук и 10% лен, нашите tablecloth е направен од висок квалитет на Еко-пријателски памук и лен, трајни и еднократно.Тоа е удобен и дебели на допир.Ниско-клуч боја collocate со деликатна tassel што ќе се донесе еден вид на чист разум и шик визија за вас.Неутрална боја одговараат на повеќето луѓе е дома стилови, а тоа е совршен прилог за вашата трпезариска маса,кафе на маса ,кујна маса,книга биро,складирање табела итн.Домот везени маса крпа со tassel, дамка-отпорни, заштита на вашиот дрво/стакло кујнската маса.Машина перат, ладна вода со детергент, лежеше рамен да се исуши.Длабоко и плитки, со цврста текстура на ткаенина, земјата стилот на класичниот Јапонски едноставен и исклучителна, спојувајќи Јапонски и Западен, модата и убавината.Famibay tablecloth tassel е функционална кујна текстил, табела постелнина, подароци, и украсни додатоци за вашиот дом.Famibay tablecloth е погоден за на Круг, Овал Квадратни И Правоаголни Маси во Вашиот Dinning Соба, Кујна, селска Куќа, Или Вашите Домаќини Место, патио,градини или други активности на отворен простор за живеење.Големина на отстапување е помеѓу 1 до 2 инчи.Правоаголникот/Триаголник, 55 x 55 инчи (140 x 140 cm).Правоаголникот/Триаголник, 55 x 70 инчи (140 x 180 cm).Правоаголникот/Триаголник, 55 x 86 инчи (140 x 220 cm).Правоаголникот/Триаголник, 55 x 98 инчи (140 x 250 cm).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат