• Неодамнешно
HERCOO LED Табличка Светлината Леќа Светилка Штекер Жици се Подигнат Црна Домување Компатибилен со 1999-2015 F150 F250 F350 F450 F550 Супер Должност Bronco Ranger Екскурзија Експедицијата

HERCOO LED Табличка Светлината Леќа Светилка Штекер Жици се Подигнат Црна Домување Компатибилен со 1999-2015

Buyers rating:
DEN 599.76

Количина на стоки

[Направен во ТАЈВАН : ] Трајни PC клипови, никогаш не се скрши за време на инсталацијата, дури и повторете ја неколку пати.Иновативни четири cutouts да се замени две уши кои се вклопуваат удобно тесни во табличка светлина ѕид.Совршено се вклопуваат само како ракавица.Мазна, сјајна црна заврши поклопецот на леќите, наместо 10 години текстура corroded ознака светлина домување.IP 68 водоотпорен, анти-нула, не избледени со долго време на изложеност. [Супер-Светли LED Сијалица : ] Не-поларитетот, 12-30 volt стабилна излезна осветлува. 6000 K чиста бела светлина е блиску до 12 сум сонце, 360° униформа зраци. 80% го намалува ПРЕДВОДЕНА се кандидира на супер жешка и изгори надвор во рок од неколку недели од други SMD LED треперење светилка или ОЕМ халоген сијалица. [Fitment : ] Компатибилен со 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 Bronco, 2000 2001 2002 2003 2004 2005 Екскурзија, 1997 1998 1999 2000 2001 2002 Експедиција, 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 Explorer, 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 F Супер Должност, 1990 до 2014 година F-150, 1999-2015 F-250 F-350 F-F 450-550 Супер Должност, 2004 F-150 Наследство, 1990 до 2003 Ranger, 1990-1997 F-350 / F53, 1990-1994 F59, 2006 2007 2008 Линколн Марк LT,1997 Меркур Mountaineer. [Лесно да се Инсталира : ] Plug and play, без потребни алатки.Директна замена за фабрика ГМ F1 TZ-13550-А, F37 Z-13550-А, F37 Z-13550-АА, F67 Z13550 AA, F67 Z-13550-АА, F1 TZ13550 A, 1 L3 Z-13550-BA, Осветленост дел број 68153, 68163, 68169, 68171. Трае само неколку минути да го замени акции табличка светлина светилка.Изгледаше речиси идентична на фабричките леќи. [Целосен Комплет Пакетот & 1 Година Гаранција : ] Заштедите време и пари!Надградба на вашиот пикап камион скршени ознака светлина со задните чекор браник за 2 LED светилки+2 црна домување+2 сокети жица подигнат pigtail.Бидејќи цел купување датум, се чувствуваат слободни да го испрати е-мејл ако има било каков проблем пред или по купувањето, вашиот случај, ќе се сфати сериозно, без оглед на гарантниот период.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат