• Неодамнешно
Beneges 2 Парчиња Грешка Слободни Xenon Бела LED Табличка Светлина Компатибилен со 1999-2018 MDX РЛ TL TSX ILX RDX Спогодба Одисеја Пилот Град Легенда Граѓански 34100S84A01, 34100S0A013

Beneges 2 Парчиња Грешка Слободни Xenon Бела LED Табличка Светлина Компатибилен со 1999-2018 MDX РЛ TL TSX ILX

Buyers rating:
DEN 376.56

Количина на стоки

【Одговара Возила】- 2007-2013 MDX, 1999-2007 РЛ, 2004-2008 TL, 2004-2014 TSX, 2013-2018 ILX, 2013-2018 RDX, 2003-2017 Спогодба Седан, 1999-2004 Легенда, 2000-2004 Одисеја, 2003-2008 Пилот, 2003-2009 Град, 2001-2005 Граѓански Седан / Hatchback, 2006-2012 Граѓански, 2013-2015 Граѓански Седан. 【Поврзани Параметри】- OE# : 34100 S0 A013, 34104 S0 A013, 34100 S84 A01, 34106 SNBA01, 34103 SNB003, 34100-S0 A-013, 34104-S0 A-013, 34100-S84-A01, HO2875100. 【Напредни Процес】- Одлична изработка.Моделот е иста како на оригиналните автомобил, без промена на линија, инсталирајте директно и да го замените оригиналниот автомобил светла.Осветлете без одлагање, и оригиналниот автомобил функција не е променет. 【Супериорни перформанси】- Без филамент структура, коло и не е лесно да се оксидираат.Моќ 3.36 W/пар, добар удобноста, ниска потрошувачка на енергија, заштеда на енергија и гориво. 18 LED светилка монистра имаат висока прозрачна чистота, силна продорен моќ, нема потреба за абажур за филтрирање.Долг животен век, кои се достапни за 50000 часа, повеќе од 5 години. 【Вид Забелешка】- Beneges е квалификуван производителот.Сите наши производи се од ЕДНА година БЕСПЛАТНА промена.Ве молиме прочитајте опис и компатибилност на табелата пред да ја купите и слободно да контакт со нашата служба за корисници ако на секое прашање.Beneges Beneges посветува себе да автомобилски резервни, извоз на видови на aotomotive делови на глобалните пазари.Beneges придава многу значење за производи квалитет, строго со суровини избор, процесот на производство, квалификувани со ОК и КК.Животниот век : 50000 часа (5 години +)Боја : Бела / 6500 KLED : 18 SMD LEDVoltage : 12 Power : 3.36 W / pair Fits Возила : Компатибилен со Acura2007-2013 MDX1999-2007 RL2004-2008 TL2004-2014 TSX2013-2018 ILX2013-2018 RDXCompatible со Honda2003-2017 Спогодба Sedan2000-2004 Odyssey1999-2004 Legend2003-2008 Pilot2003-2009 Град 4 Door2001-2005 Граѓански VII4 5 Вратата Седан / Hatchback (не за DX модел)2006-2012 Граѓански VIII 5 Врата (не за DX модел)2013-2015 Граѓански Седан (не за DX модел)Пакет Include2* Табличка Светлина.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат