• Неодамнешно
LED Табличка Светлина Замена за 2011-2014 Hyundai Sonata YF i45 i40, ОЕМ Одговара 6000K Xenon Бела 18-СМД Грешка Слободни Led Ознака Светла Собрание

LED Табличка Светлина Замена за 2011-2014 Hyundai Sonata YF i45 i40, ОЕМ Одговара 6000K Xenon Бела 18-СМД Грешка

Buyers rating:
DEN 374.16

Количина на стоки

❗Fitment : Директно одговара за 2011 2012 2013 2014 Hyundai Sonata i40 i45. Го замени дел број : 925013 S100, 925013 S110. Совршена Замена и надградба на вашиот Hyundai Sonata Седан е стара оем лиценцата плоча светлина. ✅Висока Осветленост : Секој Sonata табличка сијалица опремени со 18pieces 3528 SMD супер светло Улица Правни Xenon Бели LED Светло.Обезбеди вашиот i40 i45 Hyundai Sonata со подобра видливост за бројот ознака популарен начин да се прилагодите на задното осветлување, Подобрување на возило за идентификација и да го зголеми заден крај осветлување. ✅Производ Функција : 6000k чисто бели led светло, 9-16 V DC Напон, 3.0 w моќ, 90 Lumens/w, изградена-во ДА-автобус контролер, заврши без одборот компјутер за грешки.Тоа може да се спротивстави на вода јавните, безбедно во дождливите денови.Овој Hyundai Sonata led табличка сијалица надминува оригинална опрема квалитет и може да се користи за долго време нормално. ✅Лесно да се Инсталира : Директна инсталација, plug and play.Само треба да се отстрани стара ламба, приклучок на нови светилка и фиксна со оригиналниот завртка, нема други завртка е потребно. ✅Пакет : 2 парчиња Бела Led Табличка Светла за Sonata 4-врата Седан, спакувани во хартиена кутија, 1 година гаранција.Canbus Xenon Бела LED Табличка Светлина за 2011-2014 Hyundai Sonata Sedan Specifications : LED type : 3528 SMD LED кол : 18 парчиња (секоја сијалица) светла боја : 6000-6500 K Лумен : 90lm/w Features : Тој има еден пар висока моќност грешка слободни LED табличка светла Секој табличка светлина е опремен со 18pcs 3528 SMD LED, за производство на супер светлина.Директна инсталација, без жици или измена, само plug and play.Не OBC грешка на сите апликација модели.Примена : 2011 2012 2013 2014 Hyundai Sonata Sedan Replace ОЕМ Дел #925013 S100, 925013 S110.Пакет : 2× Hyundai Sonata YF LED Табличка Светла 1× неутрален box This табличка светлина за Sonata i40 / i45 е брз и лесен начин да се облекуваат вашето возило.Директно замена на вашиот ОЕМ лиценцата светлина и што ги прави совршени за надградување или замена.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат