• Неодамнешно
2 парчиња Full LED Табличка Светлина за Lexus IS300 GS300 GS400 GS430 ES300 ES330 RX330 RX350 Toyota Prius, Напојува од 18-СМД Xenon Бела LED Грешка-Бесплатно

2 парчиња Full LED Табличка Светлина за Lexus IS300 GS300 GS400 GS430 ES300 ES330 RX330 RX350 Toyota Prius,

Buyers rating:
DEN 359.76

Количина на стоки

✔FITMENT:Компатибилен Со 2001-2005 Lexus IS300 (IS200) Седан САМО, 2001-2006 Lexus LS430, 1998-2005 Lexus GS300 GS400 GS430, 2002-2006 Lexus ES300 ES330, 2004-2009 Lexus RX330 RX350 RX400h итн.ве молиме погледнете го деталниот опис. ✔КАРАКТЕРИСТИКИ : Напојува со супер xenon светла бела LED диоди со ДА-автобус без грешки, посветла од ОЕМ најмалку 3 пати, им даде на вашиот автомобил модерен и луксузен изглед, со зголемена безбедност во текот на ноќта. ✔Висок квалитет 18pcs висока моќност SMD за секоја предводена табличка светлина светилка.Животниот век е повеќе од 50,000 часот ;Цврст-држава, висок шок и вибрации отпорни. ✔ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Лесно и сигурност за да се инсталира директно,Без кавга plug-and-play инсталација,Само отстранете го стариот блескаво сијалица и вметнување на нови автомобили LED сијалица, се вклопува право во оригинал светлина живеалишта. ✔ПАКЕТ : 2 парчиња бела Led Табличка Светилка за тојота, ТОЧКА/SAE одобрени; 1 година гаранција.Спецификација : Тип : табличка светилка Материјал : Пластични Точка Боја : Бела Моќност : 3 W Чипови : 3528 SMD Прозрачна Флукс : 300 LM Емитуваат Боја : Бела Боја Температура : 6000-6500 K Напон : 8 V-15 V животниот век : >50,000 hrs Features : 1.6000 К Бела боја на светлина 2.Висока моќност ПРЕДВОДЕНА табличка светлина светилка. 3.Висока осветленост ниска потрошувачка на енергија 4.Plug&Play инсталација, директна замена и fitment. 5.Со CE E-Означете сертификат,стабилни перформанси 6.Промена на вашата жолтеникаво табличка сијалица за овој стил светла бела висока моќност Led диоди. 7.НЕМА предупредување грешки код, не сијалица-out порака за предупредување порака, без компјутер репрограмирање е потребно.Fitment : За 2001-2005 Lexus IS300 (IS200) Седан САМО За 2001-2006 Lexus LS430 За 1998-2005 Lexus GS300 GS400 GS430 За 2002-2006 Lexus ES300 ES330 За 2004-2009 Lexus RX330 RX350 RX400h За 2010-2012 Година Lexus HS250h За 2001-2003 Toyota Prius За 2003-2006 Тојота Ехо За 2007-2011 Toyota Yaris За 2007-2011 Toyota Camry За 2005-2010 Scion тц го Замени ОЕМ Дел # 81271-30291, 81271-30290, 8127130291, 8127130290 Ако не сте сигурни монтажа на светлата, да ни кажете слободно!Можете да ги преземат акции светилка слика и испратете ја на нас, или да ни кажете светилка ОЕМ дел број.Пакетот Вклучува : 2 парчиња бела Led Табличка Светла.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат