• Неодамнешно
WSJZ паметен Телефон Teleprompter со Далечински Управувач Преносни Teleprompter Погоден за во Живо Стриминг Рекламирање Снимање Карактер интервјуа (Големина : C)

WSJZ паметен Телефон Teleprompter со Далечински Управувач Преносни Teleprompter Погоден за во Живо Стриминг

Buyers rating:
DEN 2049.60

Количина на стоки

▶ Професионални Teleprompter : Teleprompter универзално поддржува паметен телефон да се прашува+ dslr фото снимањето.Покрај тоа, тој е компатибилен со паметен телефон снимање (на леќите треба да се прилагоди).Таа поддржува уред вертикално/хоризонтално поставување. ▶ Погоден за Голем Број на Сцени : Teleprompter опремен со стандарден beamsplitter ви овозможува јасно да се прочита лизгање текст додека гледа директно во камерата, совршен за Youtube Tiktok Facebook Видео во Живо Стриминг, vlog, снимање на видео, интервјуа, видео студио.Нема потреба да ја рецитираат ракописот. ▶ Паметни телефони Teleprompter : Teleprompter донесува Посебен Слој Процес и зрак splitter стакло, нема ефекти на квалитетот на сликата и бојата на снимање или двојно рефлексија, која дава јасна поттикнувајќи и се намалува НГ фреквенција.Неспокојот пукање!Trapezoid дизајн за поголема визија, слободно да се движат и да се прочита. ▶ Контрола на Владата : На teleprompter поддржува smart контрола преку вклучени далечински и teleprompter Стан.Со еден едноставен притиснете, можете да ја паузирате, брзо нагоре или надолу, и се претвори страници со леснотија, или променете го текстот & боја на позадината. ▶ Камера во Живо Стриминг Опрема : На teleprompter може да ги собере сите модели на паметни телефони, Појавување на 5 камерата конверзија прстени, се користи за да се поправи на камерата и teleprompter, Својата леќа аспираторот може да се прилагодат за да одговараат на камери и мобилни телефони леќи на различни големини.На teleprompter екранот е обременето, што ќе ви овозможи да ги прочитате лизгање текст додека гледа директно и природно во камерата.Совршен за на Youtube Tiktok Facebook Видео во Живо Стриминг, интервјуа, видео студио, вести и презентација.Q1 teleprompter : Мобилен телефон teleprompter Q2 teleprompter : мобилен телефон и таблет teleprompter A : Q1 teleprompter standard B : Q1 Teleprompter + десктоп tripod C : SLR Q1 teleprompter +82mm caliber D : Q1 teleprompter + 2m светлина stand E : Q1 teleprompter + 2m светлина стојат + 1 stand F : Q1 teleprompter + 2m светлина стојат + 3 камера positions G : Q1 teleprompter + 2m светлина стојат + микрофон MM1 H : Q1 teleprompter + 2m светлина стојат + 18 инчен прстен светлина + 1 stand I : Q1 teleprompter + 2m светлина стојат + микрофон MM1 + 18 инчен прстен светлина + 3 камера positions J : SLR одговараат (Q1 teleprompter + tripod 148cm)К : Широк агол teleprompter standard L : Q2 teleprompter + десктоп tripod M : Q2 teleprompter + 2m светлина stand N : Q2 teleprompter + 2m светлина стојат + 1 stand O : SLR Q2 teleprompter + 82mm caliber P : Q2 teleprompter+2m светлина стојат+18-инчен прстен светлина+1 stand Q : Q2 teleprompter+2m светилка носителот+микрофон MM1+18-инчен прстен светлина+3 камера positions R : SLR одговараат (Q2 teleprompter + tripod 148cm).

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат