• Неодамнешно
WSJZ Teleprompter Преносни паметен Телефон Teleprompter со Далечинска Контрола Компатибилен со паметен Телефон, Таблета dslr фото Камера за Видео во Живо Стриминг Prompter (Големина н

WSJZ Teleprompter Преносни паметен Телефон Teleprompter со Далечинска Контрола Компатибилен со паметен Телефон,

Buyers rating:
DEN 1063.20

Количина на стоки

▶ Контрола на Владата : На teleprompter поддржува smart контрола преку вклучени далечински и teleprompter Стан.Со еден едноставен притиснете, можете да ја паузирате, брзо нагоре или надолу, и се претвори страници со леснотија, или променете го текстот & боја на позадината. ▶ Професионални Teleprompter : Преносни teleprompter инспирација за дизајнот, за време на снимањето на процесот, можете да ги видите вашите претходно писмено ракописот преку teleprompter, и очите само погледнете во камерата, очите не префрли, лесен за носење, и можете да снимате во секое време, насекаде. ▶ Паметни телефони Teleprompter : На Teleprompter на мобилен телефон усвојува принцип на светлината рефлексија, која се прави на фонтот одраз јасен и лесен за читање, така што на говорникот, исто така, може да се соочи со камерата, додека гледањето на линии.Може да се намали бројот на НГ, ефикасно да се подобри ефикасноста на работата. ▶ Компатибилен со сите видови на камери : На teleprompter поддржува брза инсталација и снимање на вашиот дом DV, SLR, мали камери, рачни камери, рамо-монтирани камери и филмски камери. ▶ Камера во Живо Стриминг Опрема : Со јасни инструкции за инсталација, teleprompter може да се постави рок од неколку минути.На уривање дизајн овозможува лесно складирање и транспорт.На teleprompter екранот е обременето, што ќе ви овозможи да ги прочитате лизгање текст додека гледа директно и природно во камерата.Совршен за на Youtube Tiktok Facebook Видео во Живо Стриминг, интервјуа, видео студио, вести и презентација.На teleprompter може да се избегне срам на заборавањето зборови за време живеат емисии и интервјуа.Спецификација : Електрични потсетник материјал : алуминиум легура + висока густина flannel Teleprompter големина : 21 X19cm/8.2 X7.5inch Compatible со таблет/ мобилен телефон носителот ширина : 20.1 cm Package димензии : : 10x9.8x7.8 инчи/25.5x25x20 cm Weight (електронски потсетник + складирање кутија) : 3 lb/1.35 kg Shipping листата : Teleprompter X1 Manual X1 Mobile телефон адаптер одбор X1 Mobile телефон клип X11/4 завртка X3 M3 завртка X3 Z во облик на покачена рек X1 Shading крпа покрие X1 Spectroscope X1 L во облик на палети X1 Карактеристики : Преносни teleprompter дизајниран за паметен телефон, Таблет & dslr фото камера, корисен помошна алатка за снимање на видео, во живо стриминг, интервјуа, говори, итн.Висок одраз огледало со висока светлина, го прави prompter повеќе јасни и го намалува влијанието за снимање на видео.

Карактеристики на стоката

Electric reminder material:
aluminum alloy + high-density flannel
Teleprompter size:
21X19cm/8.2X7.5inch
Compatible with tablet/ mobile phone holder width:
20.1 cm
Package dimensions:
10x9.8x7.8 inches/25.5x25x20 cm
Weight (electronic reminder + storage box):
3 lb/1.35 kg
Shipping list:
Teleprompter X1 :
Manual X1 :
Mobile phone adapter board X1 :
Mobile phone clip X1 :
1/4 screw X3 :
M3 screw X3 :
Z-shaped elevated rack X1 :
Shading cloth cover X1 :
Spectroscope X1 :
L-shaped pallet X1 :
Features:
Portable teleprompter designed for smartphone Tablet & DSLR camera, a helpful assistant tool for video recording, live streaming, interview, speech, etc. :
The high reflective mirror with high light transmittance, makes the prompter more clear and reduces the influence for video recording. :

Купувачи како што сакаат