• Неодамнешно
MSJL Автомобил Страна на Прозорецот се Пропустливи Стакло Дожд Guard Deflectors Прозорец Стакло Дожд Deflector за Ford Explorer 2020

MSJL Автомобил Страна на Прозорецот се Пропустливи Стакло Дожд Guard Deflectors Прозорец Стакло Дожд Deflector

Buyers rating:
DEN 3700.32

Количина на стоки

Во однос на модел : Нашата дожд опрема е посветен на посебен автомобил, додека вашиот модел е во согласност со нашите наслов, може да се купи со доверба!.Неверојатно издржливи им Овозможува на свеж воздух и да се природно да циркулира преку отворени прозорци, додека одржување на дожд надвор, го Намалува внатрешни работи правец на бучава и fogging.Улогата:Правец на deflectors исто така се вика дожд shield/weather shield/sun shield/прозорец deflector,може да го зголеми вашиот свеж воздух и уживање во секој време; Намалување на директна сончева светлина или влага, дозволете внатрешни работи топлина да се избега;Намалување правец на бучава;Минимизира внатрешни работи топлина кога паркирани и така натаму.За инсталација : инсталација на нашите временски услови, штитот е многу едноставна, се додека вашиот автомобил ги исполнува нашиот модел, можете да ја инсталирате нашиот нов времето штит на вашиот автомобил.Имаме за инсталација рачно.Ако наидат на проблеми во текот на процесот на инсталација, можете да пратите e-mail на нас, и ние ќе го реши тоа за вас како е можно поскоро!.Добредојдовте на нашиот магазин, верувам дека можете да ги купите задоволително производи во нашата продавница!Среќен shopping Fitment:За Ford Explorer 2020 Material : Висок Квалитет ABS Plastic Package вклучува : 4 x правец на deflectors(лево+правото )Што прават правец на deflectors не?Кога Возите во дождови : Спречување на дожд водата frome доаѓаат во.Подобра и појасна визија за време на возењето овозможување на непречено протокот на воздух за да се спречи магла и дожд на ветробранското стакло.Удобно возење при возење без воздух состојба.Кога се во мирување движење : Делува како безбедносна функција за да се спречи автомобил киднапирање.Може да имате свеж воздух тече кога оставајќи во автомобил на паркинг.Во freeway : во Можност да пушат цигара, без исклучување на клима.Можете да правец надолу прозорец малку без добивање на силен ветар удар.Аеродинамичен дизајн да smoothen протокот на воздух за подобро возење перформанси.Инсталација : 1. Чистење на area2. Проверете монтажа point3. Се инсталира на вашето возило ако тоа fits Special забелешка : Ладни временски услови потребни печено топол воздух пиштол, а потоа ставете двострано лепило лепак вискозност може да игра.Забелешка : Ако не сте сигурни дали тоа е соодветен или не, ве молиме контактирајте со нас и да го прикачите на вашето возило информации со Страничниот изглед на автомобилот,Ние ќе ви даде брз и точен одговор.

Карактеристики на стоката

Купувачи како што сакаат